„Sobotka všechno pos*al!“ Výsměch a vulgarity se ženou na jeho adresu

  •   13:56
  • diskuse

Sobotka má důvod k nervozitě. Odtajněná odobní korespondence odhaluje mnoho problematických záležitostí. | foto: reprofoto lidovky.cz/Dan Materna

Konec Bohuslava Sobotky potěšil nemalý počet jeho odpůrců a samozřejmě si to náležitě užili i v komentářích na sociálních sítích. Vybrali jsme pro vás některé z nich. Bývalý předseda ČSSD si za léta udělal spoustu nepřátel a ti se nyní radují a pociťují zadostiučinění.

Dost drsně se na adresu ČSSD a premiéra Bohuslava Sobotky vyjádřil bývalý sociální demokrat a odborář Vilém Rössler.„Po*ral, co se dalo, ale ještě mu poděkují. To je možné snad jen v ČSSD,“ napsal o Sobotkovi na Facebooku a v podobném duchu byl i předchozí příspěvek: „Čím budete voliče oblbovat letos? Všechno jste po*rali, a to hlavně kvůli nehorázné touze Bohuslava Sobotky stát se premiérem. Dříve jsem viděl včele vaší strany jednoho křiváka a podrazáka a najednou vidím tři.“

Se svou troškou do mlýna přišel i prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, který poukázal na Sobotkův projev k odchodu z funkce předsedy strany a volebního lídra. „Heslem dne je „neodpovídající podpora veřejnosti“. Zlovolní a nechápající občané nerozumí velikosti myšlenek liberálně levicových vůdců,“ napsal na svůj twitterový účet.

„Řekněme si to jasně. Sobotka byl prostě ve špatné straně. Jako lídrovi levicové frakce v TOP 09 by se mu tohle stát nemohlo. Třeba si to přes noc zase rozmyslel a přijde s tím, že všechno bere zpátky. Je vidět, že Sobotkovi se vysloveně ulevilo. Je z obliga. Teď už to místo něj podělají ti druzí. Původně jsem místo „podělají“ chtěl napsat „dokurví“, ale to jsem si nakonec rozmyslel,“ vysmívá se na svém Facebooku Sobotkovi europoslanec za ODS Jan Zahradil.

K nové situaci se pochopitelně musel vyjádřit i největší rival ČSSD Andrej Babiš. Podle něho se nic nemění a zkorumpovaná parta bude škodit dál.

„To, co se stalo, mě nijak nepřekvapuje. ČSSD je zoufalá a pan Sobotka zbaběle utíká z boje. Škoda, mohli jsme se střetnout v předvolební kampani a občané by rozhodli, kdo měl pravdu. Určitě si máme co vyříkat. Ti lidé, kteří ho teď nahrazují, nejsou o moc lepší. Tahle trojka vlastně sociální demokracii ovládla. Podle mých zkušeností je to klientelistická a zkorumpovaná parta lidí,“ píše na adresu vedení sociální demokracie Babiš na svém Facebooku.

„Nevím, zda ta rošáda ČSSD osloví voliče. Musím ale přiznat, že tomu dobře rozumím. Zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Hodně štěstí. Bez ironie,“ napsal na Twitteru s nádechem zlomyslnosti a ironie šéf TOP 09 Miroslav Kalousek a v podobném duchu hodnotil události i předseda ODS Petr Fiala: „Nejdřív se ČSSD chtěla zbavit zodpovědnosti za A. Babiše ve vládě, teď se chtějí zbavit zodpovědnosti za sebe sama a vymýšlejí zoufalé triky.“

Zdeněk Škromach se k pádu svého neoblíbeného předsedy nevyjádřil, ale zřejmě mu z duše promluvila jeho manželka Mirka. „Víte, co je v životě krásné? Že pravda vždycky jednou vyjde najevo. Po půl roce, po roce nebo po několika letech. Lež má krátké nohy a pravdu prostě nezabiješ,“ napsala si na Facebook.

Fotogalerie

Komentáře