Rami Malek: Herec, který se převtělil do Freddieho Mercuryho

Jakmile film Bohemian Rhapsody spatřil světlo světa, stal se Rami Malek (37) coby Freddie Mercury jasným kandidátem na Oscara. Herec se role zhostil tak věrohodně, že zahraniční kritiky mluví o převtělení. Kdo je Rami Malek, který si zahrál v životopisném dramatu o jedné z nejslavnějších kapel na světě?

Jako celoživotnímu fanouškovi rockové kapely Queen se mu nemohl splnit větší sen než si zahrát jejího frontmana Freddieho Mercuryho. Rami Malek je u nás téměř neznámý herec, který se mihl například v Twilight sáze, případně hrál v nepříliš úspěšných filmech jako třeba Noc v muzeu. Za velkou louží je nejznámější jeho role nestabilního hackera v seriálu Mr. Robot.

Když se Rami Malek dozvěděl o castingu k filmu Bohemian Rhapsody, hned si pomyslel, že ho s Freddiem Mercurym pojí několik věcí. Mercury byl stejně jako Malek dítě imigrantů. Freddie se narodil na Zanzibaru, kde jeho rodiče, potomci indických Peršanů, pracovali na britském koloniálním úřadu. Do Londýna se pak přestěhovali, když mu bylo sedmnáct let.

Malek sice vyrůstal v Los Angeles, ale jeho rodiče pocházejí z Egypta. Stejně jako se Freddiemu smáli za jeho skutečné jméno Farrokh Bulsara, nad Malekovým jménem se doteď mnozí pozastavují a i na oficiálních akcích někteří jeho výslovnost komolí.

Všechno to, co nás spojovalo, mi jeho postavu demystifikovalo. Přitahovaly mě ale i ty odlišnosti,“ nechal se Malek slyšet pro deník USA Today.

O roli Freddieho Mercuryho se původně ucházel anglický herec a komik Sacha Baron Cohen, který si je se zpěvákem především podobný. Jenže jeho představy se příliš neshodovaly s představami tvůrců filmu a pohybově ho navíc prostě předčil Malek.

Rami Malek vystudoval divadelní herectví na univerzitě v Indianě, neuměl však příliš zpívat, hrát na piano ani tančit. „Nevím, jak se to stalo, ale když jsem přišel na casting, věděl jsem, že se dokážu pohybovat jako Freddie. Moje pohyby byly odjakživa trochu jiné. Nejdřív se tomu všichni zasmáli, ale pak to tam prostě bylo,“ řekl herec pro Vanity Fair.

V roce 2016 se tak před tehdy pětatřicetiletým hercem objevila největší výzva jeho života – zahrát si svůj hudební idol. „Byl to génius. Jeho písně jsou chytlavé, a přesto hluboké. Můžete z nich vyčíst celou jeho komplikovanou povahu. Přesto byl někdo, kdo hledal celý život lásku,“ míní Malek.

Rami Malek se do role Mercuryho doslova převtělil, a tak není divu, že recenze po celém světě mluví o tom, že se herec Mercurym prostě stal. „Když jsem si nasadil falešné zuby do pusy, Mercuryho pověstný předkus, najednou jsem pochopil, proč si dával ruku před pusu. Měl jsem pocit, že jsem Mercurym,“ hovoří o svém hraní pro Vanity Fair.

Jakmile proběhla premiéra filmu Bohemian Rhapsody, začalo se mluvit o tom, že jméno Ramiho Maleka určitě zazní na Oscarech. „Lidé mluví o oceněních a já si toho vážím. Co bylo ale nepřekonatelné, bylo setkání s Brianem Mayem a Rogerem Taylorem. Když mě oni pochválili, znamenalo to pro mě nejvíc. Setkání se skutečnou Fredieho sestrou bylo několikahodinové povídání. Nikdy na to nezapomenu, bylo to neuvěřitelné!“ bere to herec jako nepřekonatelnou zkušenost.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:48 7. března 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  104
 • Tvl
  8
 • Haha
  6
 • Trapas
  6
 • Sladký
  6
 • Cože
  5
Komentáře

Mohlo by vás zajímat