Opilá řidička smetla Citroen. Dav přihlížejících Romů chtěl lynčovat spolujezdce

Po nehodě v Novém Městě pod Smrkem se schylovalo k lynči. | foto: Týdeník Policie

Tohle mohlo skončit hodně špatně! V sobotu 8. července v Novém Městě pod Smrkem zavinila vážnou dopravní nehodu opilá řidička. Místní obyvatelé chtěli po nehodě lynčovat spolujezdce z jednoho vozů.

O nevídané situaci informoval Týdeník Policie. Vážná autonehoda se udála po sedmé hodině večerní na křižovatce ulic Jindřichovická a Revoluční v Novém Městě pod Smrkem.Vážná nehoda se nelíbila zejména místním obyvatelům, kteří se rozhodli lynčovat spolujezdce z jednoho vozu. Davovému trestání ale naštěstí zabránili policisté.

Řidička vozidla Peugeot 307, která byla pod vlivem alkoholu, na křižovatce nedala přednost v jízdě po hlavní vozovce jedoucímu vozidlu Citroen Xsara. Po drsné srážce vůz Citroen skončil střechou na zemi.

To, co se strhlo po nehodě, ale nejspíše nikdo nečekal. Místo pomoci se účastníci nehody dočkali doslova sprchy nadávek a výhrůžek.

Dva havarované vozy obestoupil dav místních, kteří dávali hodně najevo svou nespokojenost. „Tak pojď, ty vole, do pí*i,“ ozývalo se například z rozhněvaného hloučku.

Někteří diskutéři se na internetu shodují, že davové šílenství vyvolali místní Romové. Ve čtyřtisícovém severočeském městě sídlí Liberecké Romské Sdružení a podle kvalifikovaného odhadu z roku 2014 zde žije přibližně 500 Romů.

Navíc ulice, kde se incident odehrál, patří dokonce mezi ty, ve kterých Romské menšiny převažují v několika bytových domech.

Celou situaci museli uklidnit strážníci, kteří tak nejspíše zabránili krutému lynči. Podle informací Týdeníku Policie si místní obyvatelé „chtěli smlsnout“ na spolujezdci z jednoho z vozů.

Řidič Citroenu utrpěl těžké zranění a musel ho do Krajské nemocnice v Liberci transportovat vrtulník Letecké záchranné služby. Žena, která nehodu zavinila, vyvázla s lehkým zraněním. Stejně na tom byla i spolujezdkyně.

Policisté provedli u obou účastníků dopravní nehody dechové zkoušky na alkohol. Řidič Citroenu pod vlivem alkoholu nebyl, ale řidička Peugeotu nadýchala 1,5 promile.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:02 8. listopadu 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  25
 • Tvl
  22
 • Cože
  11
 • Super
  9
 • Haha
  9
 • Sladký
  9


Komentáře

Expres.cz