Skupina Arabů znásilňovala učitelku. Tresty jsou přísné, lítost žádná!

Ostře sledovaný soudní proces s devíti Iráčany, proběhl ve Vídni. Tito měli opakovaně brutálně znásilnit učitelku během silvestrovských oslav. V nepravomocném rozsudku padaly relativně vysoké tresty, migranti se litovali a plakali, lítost nad zvěrstvem projevil jen jeden. Detaily komentovala rakouská média.

Osmadvacetiletá učitelka Angela si přijela do rakouské metropole užít oslavy konce roku. Po pár hodinách, když už byla v podnapilém stavu, potkala v centru města taktéž slavící čtveřici uprchlíků z Iráku. Když migranti viděli v jakém je stavu (druhý den ráno policie ženě naměřila přes dvě promile alkoholu v krvi), nevybíravým způsobem ji odvlekli do bytu v Leopoldstadtu, kde už čekalo dalších pět mužů.

V malém dvoupokojovém bytě se pak odehrály brutální orgie, které pro Angelu znamenají doživotní trauma. Podle obžaloby se na ženě během noci střídalo nejméně osm mužů ve věku od 22-48 let a opakovaně ji znásilňovalo. Samotní aktéři kriminálního excesu ovšem připisuje vinu pouze ženě. Podle nich nešlo o znásilnění, opilá žena se skupinovým sexem souhlasila a „vysílala vyzývavé signály“.

Pouze jeden z obviněných se k činu přiznal, ostatní zapírali, případně uvedli, že se ženou souložili, ale nikoliv proti její vůli. Nejstaršího z mužů zprostili obžaloby, protože prý po celou dobu spal a nepodařilo se mu účast na sexuálním zneužívání prokázat.

Státní zástupkyně Karine Fehringerová byla prý v průběhu líčení viditelně rozrušená a hlas se jí třásl vzteky. Vyjádřila pohoršení nad tím, že pouze jeden z obviněných projevil nad svým činem lítost.

Skandálně působilo i počínání některých obhájců, kteří naznačovali, ve shodě s výpovědí klientů, že si za vše svou opilostí může oběť sama. „Budeme na láhve s alkoholem lepit varovné etikety, že nadměrná konzumace může být chápána jako souhlas k sexu?“ zlobila se prokurátorka.

Padly tresty v rozmezí od 9 do 13 let s tím, že nejnižší 9 a 10 let dostali jediní dva, kteří spolupracovali s vyšetřovateli. Ostatní po vynesení rozsudku propukli v pláč a na místě se odvolávali. Pokud bude rozsudek potvrzen, čeká Iráčany po odpykání trestu deportace zpět do vlasti.

Mluvčí ministerstva vnitra Karl-Heinz Grundböck ale uvedl, že spolupráce s iráckou stranou je obtížná a na deportaci musí druhá země aktivně spolupracovat. Je tedy možné, že i potom násilníci v Rakousku zůstanou.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:40 sobota 1. července 2017. Anketa je uzavřena.

  • 90
  • 30
  • 26
  • 18
  • 14
  • 13