Skupina Arabů znásilňovala učitelku. Tresty jsou přísné, lítost žádná!

Migranti znásilnění | foto: koláž Expres

Ostře sledovaný soudní proces s devíti Iráčany, proběhl ve Vídni. Tito měli opakovaně brutálně znásilnit učitelku během silvestrovských oslav. V nepravomocném rozsudku padaly relativně vysoké tresty, migranti se litovali a plakali, lítost nad zvěrstvem projevil jen jeden. Detaily komentovala rakouská média.

Osmadvacetiletá učitelka Angela si přijela do rakouské metropole užít oslavy konce roku. Po pár hodinách, když už byla v podnapilém stavu, potkala v centru města taktéž slavící čtveřici uprchlíků z Iráku. Když migranti viděli v jakém je stavu (druhý den ráno policie ženě naměřila přes dvě promile alkoholu v krvi), nevybíravým způsobem ji odvlekli do bytu v Leopoldstadtu, kde už čekalo dalších pět mužů.V malém dvoupokojovém bytě se pak odehrály brutální orgie, které pro Angelu znamenají doživotní trauma. Podle obžaloby se na ženě během noci střídalo nejméně osm mužů ve věku od 22-48 let a opakovaně ji znásilňovalo. Samotní aktéři kriminálního excesu ovšem připisuje vinu pouze ženě. Podle nich nešlo o znásilnění, opilá žena se skupinovým sexem souhlasila a „vysílala vyzývavé signály“.

Pouze jeden z obviněných se k činu přiznal, ostatní zapírali, případně uvedli, že se ženou souložili, ale nikoliv proti její vůli. Nejstaršího z mužů zprostili obžaloby, protože prý po celou dobu spal a nepodařilo se mu účast na sexuálním zneužívání prokázat.

Státní zástupkyně Karine Fehringerová byla prý v průběhu líčení viditelně rozrušená a hlas se jí třásl vzteky. Vyjádřila pohoršení nad tím, že pouze jeden z obviněných projevil nad svým činem lítost.

Skandálně působilo i počínání některých obhájců, kteří naznačovali, ve shodě s výpovědí klientů, že si za vše svou opilostí může oběť sama. „Budeme na láhve s alkoholem lepit varovné etikety, že nadměrná konzumace může být chápána jako souhlas k sexu?“ zlobila se prokurátorka.

Padly tresty v rozmezí od 9 do 13 let s tím, že nejnižší 9 a 10 let dostali jediní dva, kteří spolupracovali s vyšetřovateli. Ostatní po vynesení rozsudku propukli v pláč a na místě se odvolávali. Pokud bude rozsudek potvrzen, čeká Iráčany po odpykání trestu deportace zpět do vlasti.

Mluvčí ministerstva vnitra Karl-Heinz Grundböck ale uvedl, že spolupráce s iráckou stranou je obtížná a na deportaci musí druhá země aktivně spolupracovat. Je tedy možné, že i potom násilníci v Rakousku zůstanou.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:40 1. července 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  90
 • Tvl
  30
 • Cože
  26
 • Trapas
  18
 • Haha
  14
 • Sladký
  13


Komentáře