Anna K. promluvila o léčbě zhoubného nádoru: Co ji ještě čeká?

  •   20:05
  • diskuse

Anna K promluvila o léčbě zhoubné rakoviny. | foto: Profimedia.cz

Zpěvačka Anna K. má před sebou sedmou chemoterapii a rozhodně ještě není v cílové rovince. Před sebou má stále dlouhou cestu, než, jak všichni doufáme, podruhé porazí zhoubný nádor. A i když přiznává, že se zpočátku léčby hroutila, nyní je z ní opět ta odhodlaná Luciana a nehodlá se vzdát bez boje!

To, že se jí zhoubný nádor po osmi letech vrátil, vnímá jako velkou nespravedlnost. Přesto se Anna K. nehroutí a bojuje. „Už jsem za půlkou, zítra jdu na sedmou chemoterapii, pak to vypadá, že absolvuji asi dalších pět,“ svěřila se primáckému Top Staru zpěvačka.Tím ale léčba zdaleka nekončí. „Pak mě čekají různé operace a ozařování, což už taky znám. Nedá se ale říct, že bych se nějak výrazně těšila, ale doufám, že celou sezonu odehraju. Těším se na festival Hrady,“ prozradila s tím, že i když se cítí unavená a její tělo bojuje s jedem, energie od fanoušků ji dobíjí.

Moc si toho nenakládám. Zahraju třeba jeden koncert za týden. Udělala jsem to tak, že chodím na chemo na začátku týdne a hraju v sobotu, víkend z toho žiju a pak zase mažu. Netěším se vždycky z té euforie, ale jde se mi líp, než kdybych doma ležela a čekala. Takhle to zatím zvládám,“ přiznala Luciana.

Pro tu byl prý nejtěžší začátek léčby. „Lekla jsem se, že to třeba nedám tak jako poprvé. Přece jenom je to podruhé těžší. Je to prostě divné, nespravedlivé, ale teď si myslím, že je to vlastně podobné, možná jednodušší, protože člověk ví, co bude. Může to být jiné, ale tušíš. Není to žádná sranda, ale jde to,“ prozradila zpěvačka, která během léčby stihla i natočit videoklip k písničce Co mi za to dáš z jejího posledního alba Světlo.

Chtěla jsem ten klip natočit s vlasy, nechtěla jsem točit bez vlasů, zatím drží, i když to není hitparáda, ale v klipu je mám vlnitý, což není mým přičiněním. Při chemoterapii absolvuju takovou kúru, to je novinka, mám takovou gelovou čepičku, není to úplně příjemné, ale dá se to vydržet a někomu jich vydrží víc, někomu míň. Docela mi padají, není to úplně hitparáda, proto mám svoje vlasy lesklé a trošku jiné,“ říká Anna K, která videoklip chtěla dotočit za každou cenu i kvůli tomu, že nehodlala měnit kvůli nemoci plány.

Myslím, že je to dobrý způsob, a doporučuju to všem lidem, kteří mají podobný problém: Nenechat si manipulovat život, volno si člověk někdy musí dát, a ne si říct: Ježíši, klip, to zruším a zruším koncerty, návštěvu, blbost,“ uzavřela zpěvačka.

Fotogalerie

Komentáře