Anna K. o léčbě rakoviny: Operací to nekončí, čeká mě ještě ozařování

Zpěvačka Anna K. se během svého boje se zákeřnou nemocí ukázala na slavnostním udílení cen Český slavík, kam dorazila s neuvěřitelnou energií a úsměvem na tváři. Zdaleka přitom není s léčbou rakoviny u konce. Jak na tom aktuálně je?

Zpěvačka Anna K. se po čase opět ukázala na veřejnosti. Ačkoli bojuje se zákeřnou rakovinou, která se jí po letech vrátila, zářila na udílení cen Český slavík, kam přišla v doprovodu kamarádky a ve výborné náladě.Anna má za sebou přitom velmi těžké období. Podstoupila operaci. „Mám za sebou operaci, tak jsem na chvilku musela přerušit koncertování a chození mezi lidi. Netrvalo to ale nijak dlouho. Teď už zase funguju,“ řekla nám zpěvačka, která je ráda, že už má zákrok za sebou.

„Před operací jsem se bála, nechci ze sebe dělat hrdinku. Bála jsem se bolesti... Ale postarali se o mě krásně a jsem ráda, že už to mám za sebou,“ dodala. Tím ale její léčba bohužel nekončí. Lékaři se jí pro jistotu rozhodli dát ještě jednu fázi ozařování.

„Po operaci se rozhodli, že mi dají ještě zajišťovací ozařování. Nejsem z toho samozřejmě nadšená, ale vím, že dělají vše proto, aby se ta nemoc nikdy nevrátila. Já je tedy poslušně poslouchám,“ uvedla. „Už to znám a vím, co mě čeká. Není to zkrátka nic dramatického. Vtipkuji, že budu chodit na solárko,“ zasmála se.

Anně to ohromně slušelo. Měla na sobě černý outfit, kterému dominoval kožich od Ivany Mentlové.

Anně to ohromně slušelo. Měla na sobě černý outfit, kterému dominoval kožich od Ivany Mentlové.

Na rozdíl od operace ale může během ozařování vystupovat a věnovat se oblíbeným činnostem. „Během chemoterapií jsem hrála na fesťácích a fungovala normálně. Na koncertech navíc zažívám úžasné okamžiky, kdy mi ti lidi dodávají energii a já ji ve velkém přijímám. Věřím, že kdybych nevystupovala a nebyla mezi lidmi, umřu,“ svěřila se s tím, že už nyní má naplánované tři velké koncerty, a to v Praze, Brně i Ostravě.

„Vymysleli jsme to s mou kapelou dva dny po operaci, na mém nemocničním pokoji. Hned jsme si dali termíny. Musím říct, že takové věci mě strašně motivují a strašně mi pomáhají,“ uzavřela.

Fotogalerie

Komentáře