Nejhledanější muž Evropy byl učněm německého džihádisty. Kdo je podezřelý Tunisan?

Německá policie intenzivně pátrá po třiadvacetiletém Tunisanovi Anisi Amrimu, který spáchal teroristický útok v Berlíně. Mladík byl napojen na ISlámský stát a byl žákem nechvalně proslulého džihádisty Abu Walaa. | foto: Profimedia.cz

V Evropě momentálně není hledanějšího muže než je pachatel pondělního teroristického útoku v Berlíně. Německá policie intenzivně pátrá po třiadvacetiletém Tunisanovi Anisi Amrim, který ukradeným nákladním autem vjel do davu lidí na vánočním trhu a zabil 12 lidí. Ukázalo se, že Amri byl učněm největšího německého džihádisty Abu Walaa, který byl sám nedávno zatčen.

Po pondělních teroristických útocích v Berlíně má německá policie jedinou prioritu. Tou je dopadení třiadvacetiletého Tunisana Anise Amriho, který ukradeným nákladním autem vjel do davu lidí na vánočních trzích z nichž 12 osob zabil a další desítky zranil.



Po teroristickém útoku se Amri dal na útěk. Policie nejprve zadržela muže z Pákistánu, nicméně později vyšlo najevo, že ten nebyl skutečným pachatelem. Amri mezitím zmizel neznámo kam. Spekuluje si i o tom, že je zraněný a musel vyhledat ošetření. Veřejnost byla varována, že s největší pravděpodobností bude Amri ozbrojen a připraven opět zaútočit.

Na povrch vyplývají znepokojivé detaily o Amriho minulosti. Mladík se do Německa dostal jako uprchlík na začátku tohoto roku. Kvůli falšování dokladů a změnám identity měl již být vyšetřován policií. V Itálii, kde Amri pobýval před odchodem do Německa dokonce strávil čtyři roky ve vězení za to, že zapálil budovu školy.

Zároveň měl mít Amri vazby na Islámský stát. V Německu se stal učněm nechvalně proslulého džihádisty Abu Walaa.

Sám Abu Walaa, který verboval mezi německými muslimy bojovníky do Sýrie, byl nedávno zatčen ve městě Hildesheim. Podle vyšetřovatelů stál v čele početnější skupiny islámských radikálů, do které měl patřit i Anis Amri.

Ten je momentálně nejhledanějším mužem v Evropě, na kterého je vypsána odměna 100 tisíc euro.

Fotogalerie



Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:34 20. dubna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  12
 • Super
  10
 • Haha
  9
 • Sladký
  9
 • Cože
  8
 • Tvl
  8


Komentáře

Mohlo by vás zajímat