Angela Merkelová chce více běženců: „Omezení žadatelů nelze realizovat“

| foto: reprofoto bild.de

Německá kancléřka Angela Merkelová má za sebou již dvanáct let na stejném postu a její kariéru lemuje celá řada fatálních přešlapů. Od své počáteční kritiky multi-kulti modelů jako neživotaschopných a slovech o možném zneužívání práva na azyl, mluví o třináct let později zcela jinak. V Německu by prý nemělo být žádné omezení stran nárůstu přistěhovalců.

Německou kancléřku za CDU čeká mimo veškerou pochybnost v pořadí již čtvrtý kancléřský mandát. O vítězství její strany v nadcházejících volbách je zřejmě rozhodnuto a boj se odehraje mezi dalšími stranami.Angela Merkelová se přesto úspěšně účastní předvolebních debat, kde opakuje své známé postoje. Včera kupříkladu vystoupila v takzvané volební aréně ve městě Lübeck, kterou přenášela televize a kde se vybraný vzorek přibližně sto padesáti občanů mohl kancléřky ptát na libovolné dotazy.

A není náhoda, že hned první dotaz z publika, které mělo tvořit reprezentativní obrázek společnosti, směřoval na citlivé téma určení limitu množství migrantů, které ještě mohou v Německu přijmout.

Horní hranice přijímaných žadatelů o azyl je téma i pro sesterskou bavorskou CSU, která ústy svého šéfa Horsta Seehofera požaduje maximální strop ve výši 200 tisíc uprchlíků ročně, jinak se odmítá podílet na příští vládě.

V jeho slovech je zřejmý i populismus a snaha zaujmout voliče z řad odpůrců migrace, nicméně 1,2 milionu uprchlíků, kteří zaplavili Německo v letech 2015 a 2016, leží mnoha občanům v žaludku.

Angela Merkelová svou odpovědí nepřekvapila. „Můj postoj k horní hranici je známý. Nechci ji. Zaručeně. Nepovažuji ji ani za realizovatelnou,“ citovala kancléřku ČTK. Potvrdila tak svá dřívější slova, kdy tvrdila, že Německo a Evropská unie zvládnou i dvojnásobné množství žadatelů.

Pro mnohé kritiky napříč společností jsou postoje a rozhodnutí Merkelové začátkem konce evropské civilizace. O to více zaujme, že se těší takové podpoře voličů.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 8:56 10. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  45
 • Tvl
  14
 • Super
  8
 • Cože
  5
 • Haha
  4
 • Sladký
  3


Komentáře