Americký velvyslanec Schapiro končí. 5 věcí, díky kterým v Česku nechvalně proslul

Z rozhodnutí nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa končí ve funkci mnoho amerických diplomatů jmenovaných jeho předchůdcem Barackem Obamou. Mezi nimi je i velvyslanec Spojených států v Česku, mnohými kontroverzně vnímaný Andrew Schapiro. Ten by měl do konce ledna opustit americkou ambasádu a spekuluje se o tom, že ho ve funkci nahradí Trumpova exmanželka Ivana. Díky čemu si ale Schapiro za krátkou dobu vybudoval nepříliš dobrou pověst?
Jan Palička Expres.cz
1/6

1.Syn Češky a kamarád Obamy

Do funkce amerického velvyslance v České republice byl tehdy jednapadesátiletý Andrew H. Schapiro jmenován v září 2014. Svého předchůdce Normana Eisena nenahradil právník z Chicaga Schapiro náhodou. Za jeho angažmá v Praze může jeho původ i nadstandardní vztahy s prezidentem Barackem Obamou.

Vystudovaný právník z Harvardu je spolužákem Baracka Obamy a jedním z jeho nejlepších přátel. V Česku není náhodou, protože jeho matka se zde narodila.

Vystudovaný právník z Harvardu je spolužákem Baracka Obamy a jedním z jeho nejlepších přátel. V Česku není náhodou, protože jeho matka se zde narodila.Schapiro se narodil do lékařské rodiny Josepha Schapira a Rayi Czernerové-Schapirové. Jeho matka je původem židovka z Prahy, která spolu se svou rodinou utekla do USA před válkou. Velvyslanec je tak polovičním Čechem. O jeho jmenování velvyslancem se pak postaral sám prezident Barack Obama, který patří mezi Schapirovi nejlepší přátele z právnické fakulty na Harvardově univerzitě. Na Obamovu kampaň ostatně prominentní advokát Schapiro přispěl přes milion dolarů.Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:01 7. května 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  152
 • Trapas
  98
 • Tvl
  40
 • Cože
  26
 • Haha
  23
 • Sladký
  21


Komentáře