Bývalý velvyslanec Schapiro překvapil: Mám rád Twitter Jiřího Ovčáčka!

Andrew Shapiro (vlevo) má rád Twitterový účet Jiřího Ovčáčka (vpravo) | foto: Koláž Expresu

Sledování Jiřího Ovčáčka na Twitteru se pomalu a jistě stává oficiálním koníčkem! Své o tom jistě ví i bývalý americký velvyslanec v Praze Andrew Schapiro! Tento charismatický politik v rozhovoru pro Info.cz přiznal, že profil pravé ruky Miloše Zemana má rád! Čím ho tak zaujal?

Jiří Ovčáček je neoficiální král českého Twitteru! Svůj profil zásobuje svými postřehy velmi pravidelně a často se kvůli tomu stává terčem posměchu a kritiky.Tweety pravé ruky Miloše Zemana sleduje také bývalý americký velvyslanec v Praze Andrew Schapiro! „Řekl jsem mu, že mám rád jeho účet na Twitteru,“ prozradil v rozhovoru pro Info.cz rodák Chicaga. Co ho na profilu Jiřího Ovčáčka tak zaujalo?

„Myslím, že se Ovčáček na sociálních sítích skvěle baví,“ vysvětlil absolvent prestižního Harvardu, který také na minimálně jeden Ovčáčkův Tweet v minulosti zareagoval. „To jsem už ale nebyl velvyslancem,“ obhájil se v rozhovoru Schapiro.

Úspěšný právník také moderátorovi Pavlu Štruncovi prozradil, že Miloš Zeman v minulosti hodně stál o setkání s Barrackem Obamou, bývalým prezidentem USA. „Byla to první věc na kterou se mne zeptal při mém představení.“

Důvod, proč z vytoužené schůzky nakonec nic nebylo, Schapiro neprozradil. „To nebylo mé rozhodnutí, to se musíte zeptat Bílého domu,“ odpověděl tajemným hlasem politik, který se právě se Zemanem nakonec dostal do křížku.

Když Miloš Zeman v září 2014 přijímal nového velvyslance Schapira, netušil, že se z nich stanou nesmiřitelní oponenti.

Když Miloš Zeman v září 2014 přijímal nového velvyslance Schapira, netušil, že se z nich stanou nesmiřitelní oponenti.

Mnoho lidí si vzpomene na spor z roku 2015, kdy Schapiro označil Zemanovu cestu na oslavy 70. výročí ukončení 2. světové války v Moskvě za „prekérní“. Většina evropských státníků tuto událost bojkotovala, hlava České republiky ovšem neváhala a později se Zeman vyjádřil, že Shapiro má po tomto prohlášení zavřené dveře na Hrad.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:12 19. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  12
 • Tvl
  11
 • Trapas
  10
 • Haha
  9
 • Cože
  6
 • Sladký
  6


Komentáře