Babiš o Topolánkově kandidatuře: Absurdní. Za něj bylo nejvíc skandálů!

Někteří kandidaturu Mirka Topolánka na Hrad s úsměvem na tváři vítají. Andrej Babiš, předseda hnutí ANO, příliš nadšený není. To, že se někdejší premiér a předseda ODS zapojil do boje o prezidentský úřad, považuje přímo za absurditu. Proč?

O Topolánkovi se Babiš ne zrovna pochvalně vyjádřil už před pár dny. Bývalého předsedu občanských demokratů nazval nejzkorumpovanějším premiérem v české historii. „Bylo by dobré, kdyby ukázal svá daňová přiznání za dvacet let,“ vyzval dokonce Andrej Babiš Topolánka k činu skrz server iDNES.cz.Drsná slova na adresu Andreje Babiše vyřkl v minulosti i Mirek Topolánek, který před lety předsedu hnutí ANO označil za lháře a podvodníka. 

Zdá se, že letitý souboj Babiše a Topolánka má pokračování. V rozhovoru pro čtvrteční vydání MF DNES lídr strany, která opanovala říjnové sněmovní volby, vysvětlil, proč je podle něj Topolánkova kandidatura na Hrad přímo absurdní.

„Tolik skandálů, jako bylo za premiéra Topolánka, tady nikdy nebylo. Je absurdní, že je Topolánek kandidátem Kalouska a ODS jim tleská. Kdyby s tím přišli před volbami, tak by určitě neměli tolik procent,“ řekl Babiš, který zároveň vyvrátil, že se již brzy oficiálně vyjádří ohledně toho, koho podpoří v prezidentské volbě.

Většina lidí má jasno o tom, že Babiš vyjádří podporu současnému prezidentovi Miloši Zemanovi. 

Čeká se, že Babiš podpoří v prezidentské volbě současného prezidenta Miloše Zemana.

Čeká se, že Babiš podpoří v prezidentské volbě současného prezidenta Miloše Zemana.

Mimo něj na Hrad kandiduje ještě bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš, textař a podnikatel Michal Horáček, lékař a aktivista Marek Hilšer, prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiří Hynek, bývalý velvyslanec ve Francii Pavel Fischer, hudebník a předseda Rozumných Petr Hannig a právě Babišem kritizovaný bývalý premiér Mirek Topolánek. 

Fotogalerie

Komentáře