Hodný a zlý polda? Vladimír Železný sní o tandemu Babiš—Okamura

Andrej Babiš a jeho hnutí ANO jednoznačně opanovali nedávné volby do Poslanecké sněmovny. Proto teď miliardář střádá plány na to, jak sestavit vládu. I s ním téměř žádná strana nechce jít do koalice, tak se najdou tací, kteří mu veřejně vyjadřují podporu. Jedním z nich je například Vladimír Železný. Podle něj by to Babišovi mohlo skvěle klapat v tandemu s Tomiem Okamurou.

Dvaasedmdesátiletý český žurnalista, politik a podnikatel v jedné osobě pronesl několik obdivných slov o Andreji Babišovi pro server Parlamentní Listy.cz.Podle Železného musí být Češi s výsledkem voleb více než spokojení. „To není výhra, to je radost! Tato blátivá levice, která nás dosud v EU zastupovala, totiž není reálnou levicí,“ pálil do ČSSD ostrými Železný.

A ve chvále předsedy hnutí ANO Železný pokračoval i nadále. „Nemám pochyby o schopnostech Andreje Babiše dobře vést vládu. To říkám už dlouho, neboť to je člověk, který vybudoval velké podnikatelské impérium. A to není legrace, vyžaduje to obrovitou pracovitost! Andrej Babiš je mimořádně pracovitý člověk, což v naší politice nebývá běžné,“ vysvětluje svůj obdiv k Babišovi  bývalý populární ředitel TV Nova.

Železný si navíc myslí, že Babiš by Česko skvěle prezentoval v rámci Evropské unie. „Babiš by nás jistě v EU dobře zastupoval, protože má úžasný instinkt.“

Andrej Babiš je podle Železného doslova výhra!

Andrej Babiš je podle Železného doslova výhra!

U Tomia Okamury, dalšího úspěšného podnikatele, jenž své hnutí dostal do Poslanecké sněmovny, Železný také vidí potenciál. Zejména v tom, že by s Babišem mohl vytvořit doslova smrtící tandem, který by se podobal taktice hodného a zlého poldy, kterou znáte z amerických filmů.

„Babiš hraje hodného vůči EU, nebo konformnějšího, a jedná s těmi, které my potřebujeme s ohledem na naše národní zájmy, ovšem Okamura začne křičet v okamžiku, kdy něco opravdu hrozí. A určitě by nebyl zticha v případě, když by Juncker přišel se Spojenými státy evropskými,“ sní o silné dvojici Železný.

Tomio Okamura by byl skvělým kolegou Babiše, míní Železný.

Tomio Okamura by byl skvělým kolegou Babiše, míní Železný.

Zatím to ale vypadá, že vládnout Česku Okamura s Babišem nebudou. Předseda ANO jasně deklaroval, že s Okamurovým hnutím SPD do vlády nepůjde za žádnou cenu.

Komentáře