Babiš představil program: Konec superhrubé mzdy, minimální mzda bude 9700. Teď, nebo nikdy!

Andrej Babiš a jeho kniha. | foto: Profimedia.cz

Teď, nebo nikdy! Tak zní volební program hnutí ANO, který v neděli dopoledne partaj představila. Předseda hnutí Andrej Babiš měl na tiskové konferenci důvod k radosti. Podle jeho slov má strana konečně volební program a navíc je prý skvělý! Co všechno bylo voličům slíbeno?

Volební program hnutí ANO se chlubí zavedením zaměstnaneckých výdajových paušálů, které zvýší lidem mzdy, koncem superhrubé mzdy, nezvyšováním daní a seškrtáním počtu ministrů.„Lidé se musí cítit bezpečně, musíme prosazovat uzavření vnější evropské hranice. Euro v tuto chvíli není pro nás výhodné,“ řekl na tiskové konferenci lídr hnutí ANO Andrej Babiš.

Jak ale může bývalý vicepremiér pohnout s počtem ministrů? Babiš oznámil, že plánuje spojit ministerstvo životního prostředí a zemědělství dohromady. Podle jeho vize by ministrů mělo být pouze třináct namísto současných šestnácti.

„Smáli se nám, že nemáme žádný program. Teď máme program a je skvělý. Je na čtyři roky,“ prohlásil šéf Babiš, který jako předseda hnutí představil svou vizi.

Všichni zúčastnění stojí za názvem volebního programu Teď, nebo nikdy. „V těchto volbách jde o všechno. Je to první a poslední pokus začít zemi ne ve prospěch kmotrů a jejich kámošů, ale ve prospěch lidí. Mě neumlčí, mě nezastraší,“ vysvětlil Babiš název volebního programu, který je čtyřiačtyřicet stran dlouhý.

Fotogalerie

Komentáře