Vlivný americký politik byl postřelen na baseballovém stadionu

  •   14:57
  • diskuse

Steve Scallis byl postřelen | foto: FB

Americký senátor a vůdce republikánské většiny ve Sněmovně reprezentantů Steve Scalis byl ve středu postřelen na baseballovém stadionu v Alexandrii ve státě Virginia. Kromě něho byli postřeleni dva další lidé.

Ráno se kongresman rozcvičoval se svým poradcem a dvěma členy ochranky, když na něho začal pálit muž z pušky. Údajně padlo až padesát výstřelů, senátor byl raněn a v parku se nacházeli i další američtí ústavní činitelé.Útočník byl dobře připraven, střelba z automatické zbraně trvala asi deset minut, útočník byl údajně zadržen. Jeden z asistentů senátora zastavil Scalisovo krvácení pomocí pásku. Na místě se podle svědků ozvalo až sto výstřelů.

14.června 2017 v 14:48, příspěvek archivován: 14.června 2017 v 14:59

Rep. Steve Scalise of Louisiana, a true friend and patriot, was badly injured but will fully recover. Our thoughts and prayers are with him.

Republikán Mo Brooks sdělil, že šlo o bělocha. „Viděl jsem ho sekundu, možná dvě.“ Střelec byl prý za třetí metou a vůbec nemluvil. „Střílel na různé lidi a ti se začali na hřišti rozbíhat všemi směry.“

Pachatele při zásahu postřelila policie, nyní je v nemocnici a skončí ve vazbě. Jedná se o první útok na kongresmana od roku 2011.

Komentáře