Nálepky vražedkyně se zbavila po 10 letech: Chystá se film o Amandě Knox

Amanda Knox (dole) a její přítel (vlevo) byli v roce 2007 obviněni z vraždy Meredith Kercher (nahoře vpravo). | foto: koláž Expres

Večírek plný drog a alkoholu, který se zvrhl v sexuální orgie a skončil vraždou: tak začal v roce 2007 příběh Amandy Knox, která měla spolu s přítelem zavraždit svou spolubydlící. Že je nevinná soud nakonec rozhodl až na začátku roku 2015. Životním příběhem Američanky se nyní inspirovali tvůrci hned dvou formátů: dokumentu a seriálu.

Krimi story, která se táhla sedm let. Amanda Knox a její italský přítel Raffael Sollecito byli v roce 2007 obviněni z vraždy Meredith Kercher.S tou Amanda během pobytu na jihu Evropy bydlela. Motivem vraždy měl být sex a žárlivost: k zabití prý došlo v návalu agrese během divokého drogového večírku, který se zvrhl.

Záchrana v testu DNA

Amanda i Raffael všechna obvinění rázně odmítali. Přesto byli v roce 2009 odsouzeni, ona na 26, on na 25 let. O další dva roky pobytu ve vězení soud pár osvobodil. Důvod? Nevěrohodnost důkazů a zpochybnění testu DNA.

Knox strávila v italském vězení 4 roky. Pak byl případ znovu otevřen a ji propustili, vrátila se do USA.

Knox strávila v italském vězení 4 roky. Pak byl případ znovu otevřen a ji propustili, vrátila se do USA.

Tím to ale neskončilo. Až do března roku 2015 italské soudy rozhodovali, zda je Knox vražedkyně nebo ne. Nakonec padlo jasné stanovisko: žena byla viny zproštěna, protože pro odsouzení nebyly dostatečné důkazy.

Stvořeno pro film

Příběh Amandy, který by nevymysleli ani v Hollywoodu, inspiroval k tvorbě hned dva týmy filmařů. Televize natočila Netflix natočila dokument s názvem Amanda Knox, který odvysílá už 30. září. Diváky láká dvěma trailery. Jeden navozuje dojem, že vraždu skutečně nespáchala...

Ten druhý vás ale nutí zamyslet se. Máme jí věřit? Cílem je upozornit diváka, že snímek se bude pokoušet nabídnout oba úhly pohledu.

Druhým chystaným audiovizuálním počinem je desetidílný hraný seriál Guilt. Měl by se objevit do konce letošního roku a událostmi okolo Amandy Knox se spíše inspiruje.

V hlavní roli Emily Tremaine (Vlk z Wall Street, Vinyl).

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:30 7. ledna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  14
 • Cože
  14
 • Tvl
  14
 • Sladký
  12
 • Haha
  11
 • Trapas
  11


Komentáře