Až zemře britská královna, spustí se tajná operace London Bridge a stane se toto

 •   13:16
 • diskuse

Alžběta II. je miláčkem britského obyvatelstva. | foto: Profimedia.cz

Britská královna Alžběta II už je v pokročilém věku a je proto potřeba počítat se všemi eventualitami. Nikdo nežije věčně a tak existuje tajný plán nazvaný operace London Bridge. Ta se spustí ve chvíli, kdy hlava britské monarchie zemře. Spustí se celý sled přesně naplánovaných událostí.

Naposledy zemřel britský monarcha před 65 lety. Když skonal král Jiří VI, spustila se operace Hyde Park Corner. Pro případ smrti Alžběty II má operace název London Bridge. Má se zamezit zmatkům, předčasným únikům zpráv a dalším nepříjemnostem.Vše má šlapat jako hodinky podle přesně stanoveného plánu. Po tajných linkách se rozletí na předem určená místa zpráva London Bridge is down, tedy Londýnský most spadl.

Nejprve bude informováno 15 vlád zahraničních zemí, kde je královna rovněž hlavou státu. Jde o státy Commonwealthu, následovat bude dalších 36 zemí. Které rovněž dříve patřily do Britského společenství. Veřejnosti smutnou zprávu sdělí jako první agentura Press Association. Dříve tato výhradní povinnost patřila stanici BBC.

Ze dveří Buckinghamského paláce vyjde dveřník ve smutečním šatu a vyvěsí na dveře list se zprávou o smrti královny. Zpráva bude také neprodleně zavěšena na webové stránky Buckinghamského paláce.

Britské radiové stanice budou informovány pomocí speciálního systému „radio allert transmission system, že mají hrát pouze neutrální hudbu a co nejdříve přepojit na speciální zpravodajství. Rádia mají pro tuto situaci dokonce dva speciální playlisty s hudbou. Jeden se jmenuje Mood 2 a obsahuje smutnou hudbu, druhý s názvem Mood 1 obsahuje hudbu ještě smutnější.

Smutek, který si nedovedeme představit

V televizním zpravodajství budou všichni hlasatelé oblečeni v černých oblecích s černými kravatami. Všechny právě běžící pořady se zastaví. Pokud by náhodou královna zemřela při návštěvě zahraničí, bude pro ní neprodleně vypraven letecký speciál s rakví na palubě. Existují další podrobné plány, pokud by královna zemřela například ve Skotsku nebo na jiném místě Anglie.

V den úmrtí královny se lidé budou vracet z práce dříve domů. Parlament ukončí své zasedání, pokud bude probíhat. I piloti letadel dostanou hlášení, aby informovali pasažéry na palubách. Bude vyhlášen desetidenní státní smutek. Vlajky po celé zemi budou staženy a rozezní se zvony kostelů.

Země se ponoří do smutku, který si tady v České republice umíme jen stěží představit. Královna Alžběta II je jediným živoucím pojítkem s dobami, kdy Velká Británie byla skutečně velká, byla největší námořní velmocí a patřily jí kolonie na všech kontinentech. Pohřeb bude sledovat v přímém přenosu celý svět, přímo v Londýně to budou statisícové možná až milionové davy.

Každý moment smutečních ceremonií se všemi myslitelnými variantami je rovněž dopředu popsán. Britové se o smrti královny nechtějí příliš bavit, ale je jasné, že jednoho dne se spustí operace London Bridge a z rádií se ozve věta oznamující, že královna opustila tento svět i svou milovanou Velkou Británii.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:16 17. července 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  22
 • Trapas
  17
 • Super
  15
 • Sladký
  13
 • Haha
  12
 • Cože
  12


Komentáře