Nejslavnější youtubeři Česka přilepení na zdi. Že by pomsta za jejich „umění“?

Youtubeři ATi, FREAKOUT, ROTA, VLÁĎA, STEJK A NEJFAKE se nechali přilepit na zeď | foto: facebook.com

Přední čeští youtubeři se sešli v centru Prahy, aby se nechali přilepit na zeď. Tentokrát se však nejednalo žádný vtip, který by pak mohli umístit na své youtube kanály. Tito vlogeři pomáhali dobré věci.

A právě proto se nechali připevnit lepenkou na zeď. Tímto krokem chtěli zdůraznit bezmoc, se kterou se potýkají pacienti nevyléčitelného onemocnění ALS. Připojili se tak ke celosvětové kampani, která odstartovala v dubnu.

Projekt má za úkol informovat širokou veřejnost o této nemoci a vybrat finanční prostředky na léčebné pobyty pro pacienty. Ti se v pokročilém stádiu ALS stávají vězni ve vlastních tělech bez možnosti pohybu a komunikace, přitom s plným vědomím.Martin Rota má smysl pro humor. Svoji protézu také umístil na zeď.

Martin Rota má smysl pro humor. Svoji protézu také umístil na zeď.

Setkání těch nejslavnějších youtuberů v centru Prahy spousty lidí příjemně překvapilo, přestože o youtuberech platí, že je s nimi velmi náročná spolupráce pro jejich nespolehlivost. To ostatně potvrdil i vloger Martin Rota.

Přišli všichni youtubeři, kteří se účastnili té sbírky, s nikým nebyl výjimečně problém, takže ti kteří tu pomoc přislíbili, tak rozhodně stáli za svým slovem. Ačkoliv můžeme být občas nespolehliví, tak jsme asi spolehliví, když na tom záleží. “ řekla Martin Rota exkluzivně pro Expres.cz.

ALS je Amyotrofická laterální skleróza. Jedná se o onemocnění mozku, způsobující ztrátu buněk centrální nervové soustavy. Choroba začíná nenápadně, pacienti pak ale znehybní a zhoršuje se artikulace i polykání. Inteligence pacientů se ale nemění. Na tuto nemoc zemřel v roce 2015 Stanislav Gross.Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 30. září 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  26
 • Trapas
  11
 • Tvl
  8
 • Haha
  7
 • Cože
  7
 • Sladký
  7


Komentáře