Alexandrovci na turné po Česku: Jak přezpívali nejslavnější píseň Gotta?

  •   23:32
  • diskuse

Alexandrovci zpívají na turné po Čechách píseň Karla Gotta. | foto: Koláž Expres/Profimedia

Ruský armádní sbor Alexandrovci se po prosincové tragédii předvedl v plné síle. Na koncertním turné po Čechách navíc vystupuje se slavnou písní Karla Gotta Lady Karneval a stojí to za to!

Alexandrovci se vrací po necelých 2 letech na česká pódia. Letošní turné je ale výjimečné.Po tragédii, která sbor postihla koncem loňského roku, ho nazvali „vzpomínkové“. Soubor uctil památku svých zesnulých kolegů a kamarádů formou památeční písně, během které se promítají na velkoplošných obrazovkách portrétní fotografie každého člena, který v letadle zahynul. Diváci neskrývali emoce a dochází i na slzy.

České publikum navíc těší hned v několika městech jejich vlastní verzí legendární písně Karla Gotta Lady Karneval, kterou zpívají s natolik obstojnou češtinou, až někteří váhají, zdali není v hale sám Mistr.

Soubor na turné rozhodně nevyrazil na lehko. Obstarat více než stočlenný ansámbl není nic jednoduchého.

„Balíme si jen to nejdůležitější, bez čeho se v rámci služebních cest neobejdeme. Když máme chvíli volna, občas se podíváme za tamější kulturou, a tak nesmíme zapomenout na kameru nebo telefon. Snímky z míst, která navštívíme, jsou nejradostnějším dárkem pro naše blízké,“ prozradil jeden z členů souboru a dodal, že každý umělec má s sebou jeden kufr s osobními věcmi a ostatní jsou už jen rekvizity, hudební nástroje, uniformy, taneční kostýmy a další.

Mistr Kalinka se svým ansáblem.

Mistr Kalinka se svým ansáblem.

Na všech 14 koncertech doprovází ansámbl jako speciální host kapela GIPSY4EVER. Tato zahraniční skupina přiletěla do Prahy z Francie. Živě zazpívali a zahráli světoznámé hity a svými španělskými tóny vpustili mezi diváky veselou a jiskrnou atmosféru.

Fotogalerie

Komentáře