Všichni na mě zapomněli, stýská si pekař Hrihorij ze seriálu Ulice

Poznali byste Alexandra Minajeva v nobl baloňáku a obleku? | foto: Facebook Alexandra Minajeva

Celých dlouhých pět let jsme vídali oblíbeného Hrihorije Lisečka v seriálu Ulice v podání ruského herce a divadelního režiséra Alexandra Minajeva. Pak ale scénáristy už sympatický pekař omrzel a nechali ho umřít strašlivou smrtí. Kam se poděl svérázný Rus s širokou duší? Nechystá se náhodou k návratu do televize?

Na tuto zprávu čekají hlavně fanoušci novácké Ulice, která co se do natočených dílů týče brzy překoná i legendární Tak jde čas, v originále Dny našeho života.

Fotogalerie

Hrihorije Lisečko patřil mezi nejoblíbenější postavy celého seriálu a jeho tragickou smrt (uhořel od nedopalku cigarety) oplakaly snad všechny jeho fanynky.

Sympatického hrdinu mnoha profesí ztvárnil Alexandr Minajev, mnohotvárný umělec. Je totiž nejen skvělým hercem, ale i divadelním režisérem, hudebníkem a překladatelem. A bylo to právě milované divadlo, kam se Minajev vrátil po letech života v nekonečné Ulici, kterou televize Nova vysílá už 11 let.

Momentálně se nacházím v procesu příprav několika divadelních představení. Již 30. dubna bude mít v divadle U hasičů premiéru představení gangsterka Něco zatajit, v září zase inscenace Nevillův ostrov a do toho učím studenty na Konzervatoři Jaroslava Ježka,“ říká Minajev původem ze Sovětského svazu.

Přestože je na divadelní scéně dost aktivní, jeho dosud největší rolí byl právě Hrihorije z Ulice. A toho si je Minajev vědom. Zatímco v době svého účinkování v seriálu byl za hvězdu, dneska jej málokdo na ulici pozná.

Víte, co se říká. Sejde z očí, sejde z mysli. Takže mě už dávno nikdo nepoznává. Nebo už dneska nikdo nemá čas na to, aby se ztrácel svůj drahocenný čas vzpomínkou nad mou postavou z Ulice,“ myslí si herec, kterému se ale ještě čas od času po seriálu posteskne.

Co mu přineslo učinkování v nekonečném seriálu? Především slušné peníze. V té době prý neměl problém poplatit složenky a nemusel řešit, jestli má na vlak do Moskvy.

Na natáčení vzpomínám s radostí a úctou ke všem kolegům, se kterými jsem měl to potěšení hrát. Byla to pro mě doba štěstí a mládí,“ sdělil nám Minajev.

K návratu do další seriálové pasti se však nechystá. Drží se svého kopyta - tím je pro něj divadlo.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:20 5. srpna 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  25
 • Trapas
  13
 • Cože
  8
 • Sladký
  6
 • Tvl
  6
 • Haha
  3
Komentáře