Nejdojemnější řeč na pohřbu Wabiho Daňka? Měl ji Aleš Háma

Do strašnického krematoria dorazil Aleš Háma skoro hodinu před začátkem celého pohřbu. Důvod byl jediný. Byl požádán, aby jako jediný promluvil na pohřbu Wabiho Daňka. Již před pohřbem bylo vidět, že pro něj tento úkol nebude snadný. Po obřadu prozradil, že už na pár pohřbech mluvil, ale když odejde, dle jeho slov, jeho učitel, tak je to o to těžší. Jeho projev při obřadu byl velmi emotivní.

Když se v jedenáct hodin dopoledne začali shromažďovat novináři před strašnickým krematoriem, bylo v areálu je pár lidí. První známá osobnost, která prošla vraty, byl Aleš Háma. „S Wabim jsme se seznámili už před třiceti lety,“ uvedl Háma hned na začátek. Dodal, že vůbec nevěděl, že nemoc byla v poslední fázi. 

Když poté přišel moment, kdy měl Háma promluvit na pohřbu, bylo vidět, že síla onoho okamžiku na něho značně doléhá. Celý proslov pojal jako rozhovor s Wabim Daňkem. Na základě jeho projevu došlo každému v sále, že k sobě měli se známým zpěvákem opravdu blízko.

Když se dostal do blízkosti novinářů po obřadu, zavzpomínal na jednu historku: „Hráli jsme tenkrát v Liblíně a přišel k nám takový opilý vodák a říkal, abychom zahráli ‚Jak se ráno meje‘ od Daňka, a my jsme dvě hodiny přemýšleli, ve které písničce od Wabiho Daňka se někdo meje, a nakonec jsme došli k názoru, že je to písnička ‚Outsider waltz‘, kde se zpívá: dnes ráno při pravidelný hygieně.“

Fotogalerie

Komentáře