Brichta řekl, jak přišel o miliony a dva byty: “Skončil jsem s holým zadkem!“

Aleš má rád trička s obrázky, vlastní hudbu a pivo. | foto: Facebook Aleše BrichtyHerminapress

Zpěvák Aleš Brichta (57) není v posledních letech středem pozornosti kvůli svým hudebním výkonům. Ale kvůli jeho dluhům a ostrým názorům na uprchlickou krizi a nedávnému sňatku s o více než dvě desítky let mladší partnerkou. V rozhovoru pro Magazín DNES prozradil detaily ze svého soukromého života.

Stárnoucí rocker se v minulosti zařekl, že už se nikdy neožení. Přesto v červnu řekl „ANO“ své přítelkyni a fanynce Joanně Pawliszynové. Proč změnil názor?„Přišlo nám, že svatba vyřeší některé administrativní problémy jako pobyt, zdravotní pojištění a tak dále,“ řekl muzikant s tím, že důvody nebyly jen praktické, ale že se mají s Joannou rádi. S polskou katoličkou se seznámil tak, že za ním přišla v baru s panákem.

Mladá brunetka si ho rozhodně nebrala pro peníze. „Já jsem dneska už jen chudej muzikant, kterýho obral právník s exekutorem podvodně o pět a půl milionu, a přišel jsem kvůli nim i o dva byty,“ svěřil se Brichta, který přišel o peníze i kvůli neúspěchu jeho rockového časopisu.

„Skončil jsem s holým zadkem, ale všechno jsem nějak poplatil a dneska mám klid. Hlavně že máme pořád rock ́n ́roll a uživit jsem se vždycky dokázal,“ řekl hudebník, který má prý náklady na život 40 tisíc měsíčně, ale díky koncertování a autorským poplatkům se prý dokáže uživit. Na mizině prý není.

Brichta a uprchlíci

Rocker je v poslední době známý i svými protiuprchlickými výroky na svém profilu na Facebooku. I když má relativně velký ohlas, do politiky ho to prý netáhne. Ani když ho kdysi Václav Klaus, kterého považuje za chytrého a férového člověka, zval, aby kandidoval za ODS.

Přiblížil i jaký vztah má k Tomio Okamurovi: „Tomio pro mě není politik, ale kamarád, se kterým jdu na pivo a máme podobné názory, tak nevím, proč do toho hned balit politiku.“

A jaký má Aleš Brichta recept na řešení současných problémů, třeba se stárnoucí Evropou a nechutí mladých zakládat rodiny. „Je nutné vytvořit v mladých lidech, a hlavně v mladých ženských pocit, že si jich společnost bude vážit, když budou mít děti,“ radí zpěvák, jehož mladá manželka děti mít nechce. Prý nemá mateřský instinkt. A Brichta má pocit, že mu dvě dospělé děti úplně stačí.

Více se dočtete v dnešním Magazínu DNES + TV, který je součástí Mladé fronty DNES.

FotogalerieOhodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 23. prosince 2016. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  23
 • Super
  20
 • Trapas
  15
 • Cože
  13
 • Sladký
  13
 • Tvl
  12


Komentáře