Odhalení nekalých obchodních praktik Agáty Prachařové: Jak to celé vzniklo?

Už je tomu bezmála půl roku, co padl návrh objednat si na zkoušku oblečení od Agáty Prachařové. Domýšleli jsme si lecos, to, co však vyjde najevo, nás na samém počátku ani ve snu nenapadlo. Jak to celé proběhlo s odhalením nekalých praktik e – shopu Agáty Prachařové?

Na podzim loňského roku jsme se rozhodli otestovat e – shop Agáty Prachařové. Vize byla jasná. Pokud se modelka ukáže jako zdatná podnikatelka, oceníme to a klidně ji vychválíme až do nebe. Žádná zbytečná kritika. Když však naším testem neprojde, pojmenujeme věci pravými jmény. A tak jsme se do toho pustili.Začátek vypadal slibně. Objednali jsme si inkognito přes internet dva kousky oblečení a obratem nám přišel e – mail, že pro dokončení objednávky máme kontaktovat samotnou Agátu a dohodnout podrobnosti. Nechali jsme to pár dní uležet a Prachařová se ozvala telefonicky sama. Mile nás přitom překvapilo, jak slušně a zdvořile.

Bohužel, když ptáčka lapají ...

Oblečení, které Agáta prodává, neodpovídá z hlediska kvality ceně.

Oblečení, které Agáta prodává, neodpovídá z hlediska kvality ceně.

Dohodli jsme se s Agátou, že si zboží vyzvedneme v kadeřnictví Agata Hair. A jak bylo sjednáno, tak se také stalo. Zboží bylo připravené k vyzvednutí dle dohody. Celý obchod proběhl sice poněkud amatérským způsobem, ocenili jsme však osobní přístup, snahu a invenci, který do obchodu Agáta vložila.

Pak přišel zvrat. Přišli jsme nejen na to, že oblečení je nekvalitní, kazové a na první pohled laciné, ale navíc díky amatérsky našitým štítkům působí, že si ho Agáta sama navrhuje. Jako by si nakoupila oblečení v Zaře, odpárala cedulku a našila tam svou. Nehoráznost!

Když jsme s Agátou na to téma hovořili, chovala se, jako by vůbec nechápala, o co nám jde. Samotní výrobci, jejichž oblečení prodává, o tom vědí, v Itálii to tak dělá každý, a že by někoho klamala? Rozhodně ne. Důkaz, že jsme si nerozuměli, přišel ve chvíli, kdy pronesla, že je to jako když si koupíte laciný olej z Makra a pak ho přeprodáte.

„Vy si na ten olej ale nelepíte svoji vlastní etiketu,“ snažíme se jí vysvětlit. Nic. Žádná odezva.

O pár měsíců později se kauza znovu otevírá. Píší nám Agátiny nespokojené zákaznice. Modelka jim prý nevrací peníze, doručování trvá klidně i několik měsíců, a pokud některá z klientek vyjádří svoji nespokojenost, dočká se jen vulgarit a nadávek. Když se chtějí dívky o své negativní zkušenosti podělit, Agáta jejich příspěvky maže.

Agáta Prachařová má ráda byznys, neumí v něm ovšem chodit.

Agáta Prachařová má ráda byznys, neumí v něm ovšem chodit.

Na to zareagovala slovy, že je to normální, a že každý e – shop maže negativní ohlasy. Zbytek rezolutně popřela s tím, že ji chce někdo zničit, a že se jedná o pomluvy.

Ano, teoreticky se může jednat o výmysly či pomluvy. Možná se Agátiny zákaznice skutečně necítí být mystifikovány našíváním matoucích cedulek, jedno je však jisté. Agáta využívá svého jména, aby vydělala peníze na důvěřivých a naivních dívkách, které vysolí peníze jen proto, že modelce věří a berou ji jako záruku jakési kvality.

A to se nedělá.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:00 24. července 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  64
 • Haha
  17
 • Super
  14
 • Tvl
  14
 • Sladký
  12
 • Cože
  9


Komentáře