Uprchlíci napadli slavného zpěváka. Jeho kapelu surově zmlátili železnými tyčemi

Britský poprockový zpěvák Tony Christie nejspíše nezapomene na svůj návrat z evropského koncertního turné zpět domů do Sheffieldu. Autobus, ve kterém cestoval spolu s kapelou a manželkou Sue byl ve Francii přepaden skupinou ozbrojených uprchlíků. Ti zranili řidiče a kytaristovi Christieho kapely zlomili ruku.

Třiasedmdesátiletý britský poprockový zpěvák Tony Christie není v Česku příliš známý, nicméně doma ve Velké Británii, ale i v zemích západní Evropy se jedná o legendu, která proslula častým koncertováním se svým současníkem a kamarádem Joe Cockerem.

Christie spolu se svou kapelou i přes pokročilý věk stále vystupuje a v prosinci odjel vyprodané evropské koncertní turné. Radost ze zájmu o jeho písně mu ale zkazil návrat speciálním kapelním autobusem z Francie domů do anglického Sheffieldu. Ten se totiž proměnil v hororový zážitek.

Když Christie spolu s manželkou Sue a členy své kapely ve speciálně upraveném autobusu s přívěsem, v němž byla naložena aparatura a nástroje, cestovali přes Francii směrem na trajekt, který je měl přepravit do Spojeného království, poblíž města Dunkirk je na benzinové pumpě přepadla skupina ozbrojených uprchlíků.

Pětice snědých mužů hovořících arabsky nejprve s páčidly a železnými trubkami napadla řidiče autobusu Garetha Owena. Během toho šestý uprchlík vlezl do přívěsu s aparaturou. Když ho tam nalezl manažer kapely Paul Smith, napadl ho migrant páčidlem a lámanou angličtinou mu vyhrožoval smrtí. Při potyčce s kytaristou Donaldem Rogersem ho uprchlík srazil na zem a zlomil mu ruku. Poté spolu se zbytkem tlupi utekli.

„Nechce se mi věřit, že se to vůbec stalo. Co by se mohlo stát, kdyby pronikli až k nám do autobusu? Navíc chudák řidič Gareth, není to poprvé, co ho uprchlíci ve Francii napadli. Na podzim převážel jinou kapelu a uprchlík na něj v Calais zaútočil rezavým hřebíkem,“ vyjádřil se k incidentu zpěvák Tony Christie.

Policie předpokládá, že uprchlíci patřili k jedné z četných skupin z vystěhovaného tábora Džungle v Calais. Ač jeho obyvatelé byli rozmístěni v jiných uprchlických zařízeních po celé Francii, mnoho z nich uteklo a vrátilo se do okolí přístavu, kde přepadávají řidiče kamionů a autobusů a snaží se dostat se do zavazadlových prostorů a na trajektu nebo v eurotunelu se pak ilegálně nechat přepravit do Velké Británie.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:23 úterý 11. dubna 2017. Anketa je uzavřena.

  • 65
  • 29
  • 21
  • 20
  • 15
  • 14