Vražda Katky v arboretu: Expřítel zabíjel z nešťastné lásky! Bodal ji 15 minut

  •   17:42
  • diskuse

Kateřina Odehnalová s expřítelem Radúzem Šafránkem. | foto: rodinný archiv

Brněnský soud začal projednávat březnovou vraždu studentky v arboretu Mendelovy univerzity. Z činu je obviněn její bývalý přítel, kterého policie zadržela den po činu. Motivem vraždy má být rozchod, jenž mladík psychicky neunesl.

Čtyřiadvacetiletá Kateřina Odehnalová byla zavražděna 8. března 2016 v arboretu brněnské Mendelovy univerzity. Z vraždy je obviněný její expřítel Radúz Šafránek.

Po rozchodu ji prý neustále pronásledoval. V osudný den s ní měl domluvenou schůzku, kde si měli vše naposledy vyříkat. Mladík ale na setkání přišel vybaven nožem.Katku podle obžaloby bodal dlouhých 15 minut. Obžalovaný zasadil dívce do obličeje, hlavy, břicha, předloktí a obou dlaní. Pobodal a pořezal jí obě stehna, bránici, slezinu, ledvinu i nadledvinky,“ popsala vraždu v pondělí u soudu žalobkyně.


Z výpovědi svědkyně, která mrtvou v arboretu našla, jde mráz po zádech: „Myslela jsem si, že jde o figurínu, studenti tam dělali v parku různé vtípky a srandy. Byla to ale žena, stoupala od ní pára...“

Třiadvacetiletý obviněný mladík u soudu klidným hlasem řekl, že čin nespáchal. A svou bývalou přítelkyni předtím rozhodně nijak neobtěžoval. Ani ne před měsícem se ve vazební věznici Šafránek pokusil o sebevraždu.

Hlavním důkazem proti mladíkovi jsou záběry z bezpečnostních kamer. Soud začal v pondělí ráno a pokračovat bude do středy. Pokud bude mladík odsouzen, čeká ho 15 až 20 let ve vězení. Případně i výjimečný trest.

FotogalerieKomentářeČerstvé zprávy