Budou zase problémy? Českem projede konvoj amerických a britských vojáků!

Budou zase problémy? Českem projede konvoj amerických a britských vojáků!
Milovnice uniforem by si měly povinně zapsat do diáře nadcházející víkend. Českem totiž projede konvoj amerických a britských vojáků. Kolona čítající 125 vozidel a přes 550 osob se přesouvá z Německa do Polska.
  •   16:14
  • diskuse

„Jednotka v celkovém počtu 125 vozidel a téměř 550 osob se bude na území České republiky přesunovat po trase Rozvadov – Stará Boleslav – Náchod. Při přesunu budou v maximální míře využity dálnice a rychlostní komunikace,“ uvedl pro ČTK mluvčí generálního štábu Jan Šulc. Ze soboty na něděli se cestující vojáci ubytují v Jaselských kasárnách posádky Brandýs nad Labem – Stará Boleslav. Podle Šulce by celá akce neměla trvat déle, než 48 hodin.

Kolona pojede rozdělena na sedm menších částí, které budou vyrážet s půlhodinovým až hodinovým odstupem kvůli zachování plynulosti provozu na silnici. Cestovat budou v doprovodu vojenské policie a Policie ČR, aby byla zajištěna maximální bezpečnost.V roce 2015 Česko zažilo již dva konvoje americké armády, další loni v květnu. Pozornost vzbudil hlavně ten první.

Kritika se ozývala ze všech stran, nakonec ale vojáky vítaly tisíce příznivců a odpůrci tak ostrouhali. Na rozdíl od minulých ročníků se ale letos žádné akce pro veřejnost k lítosti všech obdivovatelek mužů ve zbrani konat nebudou, konvoj pojede rovnou do Polska, kde bude mít za úkol posílit pozice východních spojenců NATO.

Fotogalerie

Komentáře