Ví vůbec o čem hlasuje? Okamura ve Sněmovně hlasoval pro uprchlíky

 • Tomio Okamura patří k nejhlasitějším kritikům uprchlíků
 • Na Facebooku nešetří kritikou a radikálními řešeními
 • Slibuje, že ve Sněmovně udělá vše proti imigrantům
 • Realita je místy poněkud jiná

Na Facebooku je Tomio Okamura velký radikál a uprchlíkům by zadarmo nic nedaroval. Ve Sněmovně se však chová jinak. Proč asi? | foto: iDNES.cz

Kdo někdy četl facebookový profil Tomio Okamury, ten by předpokládal, že bude vždy hlasovat proti uprchlíkům. Značná část jeho voličů ho právě z tohoto důvodu podporuje. Když však dojde na samotné hlasování, dokáže Tomio překvapit. Ví vůbec, o čem hlasoval?

Tomio Okamura patří se svou stranou SPD (dříve Úsvit) k největším kritikům uprchlíků v Poslanecké sněmovně. Obzvláště z jeho facebookových stránek se můžeme dozvědět o jeho místy až velmi radikálních názorech a postojích.

Kdo si však myslí, že Okamura ve Sněmovně udělá vše proto, aby se uprchlíkům nedala ani koruna, ten je na omylu. Ty tam jsou vyhrocené postoje a tvrdá řešení.

Minulý týden byly na programu sněmovního hlasování změny v uprchlických a azylových zákonech. Tomio Okamura, od kterého by se dalo čekat, že bude jako ryba ve vodě, však působil poněkud zmateně.

Kupříkladu se postavil proti návrhu, který by ukončil možnost uprchlíků vybrat si, jaké pohlaví má mít osoba, která je vyslýchá. Nebývale soucitné od někoho, kdo na internetu hlásá, jak se musí k uprchlíkům přistupovat tvrdě a nedávat jim žádná privilegia, že?

I při projednávání zpřísnění kritérií pro vyhoštění, kdy se navrhovalo aby azyl mohl být odejmut každému, kdo spáchá zločin namísto pouze pachatelům závažných zločinů nebyl Okamura dle očekávání radikální. Hlasování o návrhu se zdržel.

Jako největší zrada však muselo pro Okamurovy věrné fanoušky působit hlasování o peněžité pomoci uprchlíkům propuštěným z detenčních zařízení.

Okamura, který na Facebooku opakuje, jak z peněz daňových poplatníků nesmí jít na uprchlíky ani koruna hlasoval pro to, aby se každému uprchlíkovi vyplácelo 400 Kč a dostal potravinový balíček.

Je otázkou, proč Tomio Okamura hlasoval právě takto. Možná, že už veškeré úsilí vynakládá na formování dostatečně radikálních názorů, které mu na internetu přivábí nové, proti uprchlíkům zaměřené voliče.

To už by pochopitelně moc času na prostudování zákonů o kterých hlasuje nezbývalo. Kdyby místo facebookového populismu věnoval více času své práci, nemusel by pak ve Sněmovně zmateně zvedat ruku podle toho, jak to zrovna dělají lidé v jeho okolí.

Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 10. února 2016. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  184
 • Cože
  74
 • Haha
  52
 • Super
  46
 • Tvl
  46
 • Sladký
  28

J32a75r23d29a N33o16v39a14k

jak se věci mají? 

1) Tomio se "postavil proti návrhu, který by ukončil možnost uprchlíků vybrat si, jaké pohlaví má mít osoba, která je vyslýchá."

Poslanci SPD hlasovali podle doporučení policistů - muslim, pokud ho vyslýchá žena odmítá vypovídat. A to ztěžuje práci policie, která se snaží zjištovat například odkud uprchlíci přišli nebo zda mezi nimi nejsou osoby podezřelé z terorismu. Pro úspěch šetření je nezbyná alespon nějaká spolupráce vyslýchaných a jen hlupák by ji od počátku znemožnil tím, že vyslýchaným, kteří se tváří jako pokojní občané dá záminku nevypovídat. 

2) Při projednávání zpřísnění kritérií pro vyhoštění, kdy se navrhovalo aby azyl mohl být odejmut každému, kdo spáchá zločin namísto pouze pachatelům závažných zločinů nebyl Okamura dle očekávání radikální. Hlasování o návrhu se zdržel.

Okamura se pouze zdržel hlasování o předřazení tohoto s nikým nepředjednaného návrhu na programu schůze, pro celovou zpřísnující novelu spd hlasovlo

Okamura a SPD dlouhodobě navrhují rneudělovat azyl nikomu  a vyhostit každého kdo nelegálně překročí hranice a nečekat až spáchá nějaký trestný čin. 

3) pučisté píšé "Jako největší zrada však muselo pro Okamurovy věrné fanoušky působithlasování o peněžité pomoci uprchlíkům propuštěným z detenčních zařízení. "

Ano, Okamura byl pro aby migranti dostali na cestu 400 kč a potravinový balíček. Bezproblémový odchod migrantů je něco na co by pár stovek obětoval každý. Žádat opak, tedy aby se po republice potulovali v nejbližší době stovky a později tisíce hladových arabských mužů a mladíků, kteří nemají na jídlo ani na cestu pryč může jen šílenec.

L22a63d88i34s28l42a58v17a K11r31u25p21í96ř95o19v19á

Lživé obvinění pana Okamury, pana Konvičky, pana Hampla, pana Landy, pana Brichty a pana Ortela by měla být TRESTNÁ!!!![>-][>-]

P41e89t72r M71e88c62h

jasný prostě Okamura je podvodník co jsi tu snámi jen hraje, jen jsem čekal kdy to přijde a je totady, už mu nevěřím ani dobrej den.  ;-O ;-€ Rv

J16a38n K76r80c42m63a76r

No, pánové Havrane a Hrachovče, co tak si udělat tu práci a ty informace si ověřit?

Hlasování poslanců je veřejná informace, lze to jednodušše vyhledat:

http://www.psp.cz/sqw/phlasa.sqw?o=7&id_posl=1429&s=31&pg=10

Redaktorka si tu práci pravděpodobně udělala. Vy ne?

Ale proč si svůj svět kazit faktama, že jo? Raději si žít ve své bublině a nepoušet k sobě realitu...Čerstvé zprávy

Najdete na iDNES.cz