Vzkaz před smrtí: Herec Tomáš Valík věděl, že se blíží konec, přátelům poslal poslední foto

  •   14:26
  • diskuse

Valík věděl, že se už blíží jeho konec, z nemocnice poslal poslední fotku. | foto: koláž Expres.cz

Předtím, než byl Tomáš Valík uveden do umělého spánku, ve kterém v sobotu naposledy vydechl, nesl svůj pobyt v nemocnici Na Bulovce velmi špatně. Dalo by se říct, že upadal do depresí. Zřejmé je to i z jeho komunikace se svými přáteli, posílal jim totiž nejasné vzkazy, kterým nikdo nerozuměl.

Prvním z nepochopených vzkazů byl jeho živý záznam z nemocnice, podivovali se na ním úplně všichni. Herec si totiž natáčel jen tmu a svůj záznam nechal zcela bez komentáře. Třicet osm vteřin dlouhé video vidělo více jak tisíc pět set lidí.

Nutno dodat, že záznam vznikl v pět hodin a čtyřicet čtyři minut ráno, ale v jakém stavu v ten moment herec byl, to je bohužel jen na dohadech.

O tři dny později po videu zveřejnil Valík úplně poslední snímek. Na rozmazaném obrázku, který také vznikl ve tmě, je fonendoskop. Valík svůj příspěvek podpořil komentářem: „Jen tak, abych lépe slyšel“.

Těžko hádat, co se Valíkovi v posledních dnech jeho života, kdy již podle své herecké kolegyně z Ulice Šárky Ullrichové tušil, že umírá, honilo hlavou.

Podle Alexandra Minajeva, dalšího herce z Ulice, byl Tomáš Valík čistou duší, které se někdy kvůli jeho myšlenkovým pochodům bál.

Fotogalerie

KomentářeČerstvé zprávy