Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

  • Zprávy
  • Celebrity
  • Jen pro muže
  • Sport
  • Video
  • Podcasty
  • Antiyoutuber
  • jít naiDNES.cz

    S Českou poštou to nemají lehké ani pošťačky: Lidé nám neotvírají, protože nemají peníze!

    Pošťačkám jejich práci nikdo nezávidí. | foto: koláž Expres.cz

    S Českou poštou to nemají těžké jenom zákazníci, ale dost často i její zaměstnanci. Pošťáci i pošťačky na Facebooku sdílí svoje názory na to, jak je jejich práce v terénu někdy komplikovaná. Rozhodně jim není co závidět!

    Zákazníci České pošty si nejčastěji stěžují na to, že balík do ruky nedostanou, i když na něj čekají doma, nebo že se k němu mohou dostat jen v době, kdy jsou v práci.

    I když je to většinou kritika na celý systém fungování tohoto státního podniku, pošťačky si ji berou osobně a na věc mají svůj úhel pohledu, který by si rozhodně měl přečíst každý předtím, než začne doručovatelce nadávat.

    Expres přináší 5 věcí, které českým pošťačkám a pošťákům vadí při vykonávání jejich práce úplně nejvíc.

    1. Zvoníme, ale zákazník neotevírá, protože nemá peníze

    Lidé si stěžují, že pošťák na ně nezvoní, i když jsou celý den doma. Pošťačky na to mají jiný názor. „Pošťák je rád, když doručí poštu, pak s ní nemá další práci. Nesnáším, když lidí objednávají, když ví, že nebudou doma nebo vůbec neotvírají, protože nemají peníze,“ píše jedna z poštovních doručovatelek.

    2. Těžko se doručuje na adresu, která neexistuje

    Pošťák je podle zkušeností z terénu někdy bravurní luštitel záhad. Vypovídá o tom následující příspěvek do diskuze: „Oni sami někteří lidé jsou přitroublí, když si objednají noviny na správné č.p., ale ulici nahlásí úplně špatně. Sám jsem měl tu možnost noviny ráno jet a vím, o čem mluvím. To se těžko doručuje na neexistující Luční 492, když to je vlastně Dostojevského 492 (o dvě ulice dál).“

    3. Pošta je spíš stěhovací služba

    Pošťáci České pošty si stěžují, že přepravují velké zásilky, které by měli přepravovat spíše stěhovací firmy. Českou poštou to ale vyjde levněji, a tak jsou poštovní doručovatelé často za stěhováky. A situace je o to horší, když náhodou dojdou auta se žlutou trubkou.

    Pošťáci někdy naplní vašimi balíky i běžná auta.

    4. Pošťák má také běžnou pracovní dobu jako každý

    Lidé si stěžují, že když chodí do práce, mají problém si balíček vyzvednout. Nejen, že nemají čas si na balík do ruky počkat doma, ale často je v mnohých zaměstnáních i problém odskočit si na pobočku.

    Z pohledu pošťáků a pošťaček je to ale jasné. „I pošťačky jsou jen lidé, kteří mají doma jenom rodinu, a také malé děti. Možná by mohly jako jediní zaměstnanci (společně s Ukrajinkami ve stánku na Václaváku) dělat noční kvůli tomu, aby dotyčný nemusel v čase 8:00 - 18:00 na poštu,“ píše pošťačka, která má jistě v něčem pravdu.

    Na druhou stranu, soukromé doručovací firmy mohou balíky doručovat i ve večerních hodinách, což by většina pracujících zákazníků asi ocenila úplně nejvíc. Česká pošta by jen musela zapracovat na lepší organizaci práce.

    5. „Ten je hodný, ten nekouše!“ Aneb pes nepřítel pošťáka

    Pro ty, kterých se problém netýká, je to možná začátek povedeného vtipu, ale pro pošťáky tvrdá realita.

    Fotogalerie

    Stačí, když si jedna z pošťaček v pošťácké skupině na Facebooku postěžuje, jak ji při doručování zásilky napadl pitbull, hned se ozvou další zaměstnankyně s podobně děsivými zážitky, které se dají shrnout do jediné hořké zkušenosti jiné paní pošťačky:

    „Mám jizvu na noze po jezevčíkovi. Ten je hodný, ten nekouše, bylo mi předtím řečeno.“

    Ani pošťačky, a především ty v terénu, to zkrátka nemají jednoduché. V mnohých případech by se ale problémy daly vyřešit lepší organizací České pošty. A tím, že vedení tohoto státního podniku nebude problémy s doručováním shazovat jen na „selhání jednotlivců.“

    Ohodnoťte článek
    Hlasování skončilo

    Čtenáři hlasovali do 12:06 úterý 16. srpna 2016. Anketa je uzavřena.

    • Super
      72
    • Trapas
      15
    • Cože
      14
    • Haha
      9
    • Tvl
      9
    • Sladký
      6