Svět se dočkal muslimské verze Big Brothera: A je to síla, jeden ze soutěžících je terorista

  •   16:29
  • diskuse

Mezi účastníky reality show Muslims Liek Us je muž, který se chtěl přidat k Islámskému státu. | foto: koláž Expres

10 lidí, 10 muslimů; takové je obsazení reality show televize BBC s názvem Muslims Like Us. Sociální experiment umístil do jednoho domu desítku Britů, které spojuje jedno: hlásí se k islámu. Každý je něčím speciální, jeden ale vyčnívá nad ostatní; Abdul Haqq, kterému policie kvůli podezření, že se chce přidat k Islámskému státu, zabavila pas.

Kontroverzní reality show spustil britský televizní kanál BBC 2. Pořad s názvem Muslims Like Us (Muslimové jako my) budí v zemi i mimo ni vášnivé reakce. Princip je prostý. 10 muslimů, žen i mužů, spolu bude nějaký čas pobývat v jednom domě.Mezi účastníky je například konzervativní Humaira, večírky a make-up milující Mehreen, šedesátiletá Saba, která miluje Boba Dylana, nebo Fehran, který je muslim a zároveň homosexuál. Nejvýraznějším soutěžícím je však pětatřicetiletý Abdul Haqq.

Kdybych tu nemusel tvrdnout, už jsem dávno v Sýrii, prohlásil muž přímo do kamery.

Kdybych tu nemusel tvrdnout, už jsem dávno v Sýrii, prohlásil muž přímo do kamery.

Tento muž se narodil jako Anthony Small, jméno si ale změnil, protože příjmení prý uráželo jeho mužství. Abdul je navíc bývalým boxerským šampionem a k islámu konvertoval. Co je na něm nejkontroverznější, to jsou jeho názory.

„Kdybych mohl vypadnout z téhle země, už jsem dávno v Sýrii,“ řekl otevřeně během natáčení pořadu. Haqq totiž nemá pas - policie mu ho zabavila pro podezření, že se chce v zahraničí přidat k Islámského státu. Dříve už navíc byl vyšetřován kvůli terorismu a kvůli padělání dokladů.

Abdul má zásadní problém s Fehranem, který je muslim a zároveň gay.

Abdul má zásadní problém s Fehranem, který je muslim a zároveň gay.

Muž, který se nyní živí jako samozvaný kazatel, se v soutěži uvedl tím, že pěti ženám v domě odmítl podat ruku a místo toho jim podal pamflet s náboženským textem. Trvá na tom, aby soutěžící opačného pohlaví chodily řádně zahalené.

Něco nám říká, že tento pořad bude opravdu výbušný... Jen doufáme, že ne doslova.

Fotogalerie

Komentáře

Čerstvé zprávy