Příbuzní střelce z Orlanda promluvili: Šíleně zuřil, když viděl, jak se dva muži líbají

  • Devětadvacetiletý Omar Mateen zabíjel o víkendu v Orlandu
  • Podle FBI měl vazby na Islámský stát
  • Tři hodiny trvalo, než ho policie zneškodnila
  • Mezitím zastřelil 50 lidí
  • V klubu Pulse držel rukojmí
  • Podle střelcova otce nešlo o náboženský čin, ale Mateen prý nenáviděl homosexuály

Exmanželka střelce z Orlanda promluvila před novináři. | foto: Reprofoto Facebook

Omar Mateen, který o víkendu v americkém Orlandu zabil 50 lidí a více než dalších pět desítek zranil, byl podle bývalé manželky „duševně labilní a duševně nemocný“. Sitora Yusifiy to řekla v neděli večer novinářům.

Vrahova exmanželka promluvila v neděli krátce před svým domem ve městě Boulder ve státě Colorado. Novinářům řekla, že Mateen trpěl bipolární poruchou a v minulosti užíval steroidy, což podle ní mohlo být důvodem jeho záchvatů zuřivosti.

S exmanželem se poznala přes internetovou seznamku. „Na začátku byl normálním člověkem, rád se bavil, rád žertoval,“ prohlásila Sitora Yusifiy, která pochází původně z Uzbekistánu, ale s rodinou žila v New Jersey.

Omar Mateen zabíjel v Orlandu.

Omar Mateen zabíjel v Orlandu.

Brzy se vzali, žili na Floridě, ale pár měsíců od sňatku se jeho chování změnilo. Začal se chovat jako násilník, manželku často bil a izoloval ji od rodiny. Z jeho spárů ji vytáhla její rodina, která přijela na návštěvu. Od té doby Sitora Omara neviděla. To byl rok 2009, rozvod byl uzavřen v roce 2011.

Yusifiy dále uvedla, že Mateen byl pobožný, nikdy prý však neprojevoval sklony s islámskému radikalismu.

Před novináři v neděli promluvil také střelcův otec. Stanici NBC News řekl, že čin jeho syna nebyl náboženským aktem, prý nenáviděl homosexuály. Dokonce tak, že dostal záchvat vzteku, když na ulici v Miami viděl dva muže, jak se líbají.

Devětadvacetiletý Omar Mateen zabíjel o víkendu v Orlandu. Podle policie zastřelil až 50 lidí. V gay klubu Pulse se zabarikádoval a držel rukojmí. Po přestřelce ho ale policie zneškodnila.

Útok byl cílený na homosexuály a Islámský stát, který je známý tím, že popravuje i gaye ve svých řadách, čin na sociálních sítích oslavuje.

Omar Mateen se narodil ve státě New York rodičům, kteří do Ameriky přišli z Afghánistánu.

Fotogalerie

KomentářeČerstvé zprávy