Zeman hodlá ve Velké Británii bojovat za ubitého Čecha a rýpl si do justice

  •   23:05
  • diskuse

Miloš Zeman byl na návštěvě u královny Alžběty II. | foto: Profimedia.cz

Prezident České republiky Miloš Zeman nejel do Velké Británie jen na dovolenou! Hlava státu se hodlá co nejstatečněji bít za Zdeňka Makara, kterého loni v Londýně brutálně zavraždil člen místního gangu Raymond Sculley.

I přesto, že Raymond Sculley je vrahem a svou vinu nikterak nepopírá, tak byl nepochopitelně zproštěn viny. To pobouřilo snad všechny normálně smýšlející lidi světa, za trest pro londýnského grázlíka urputně bojuje například ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.Do války s britskou justicí se pouští ale také hlava České republiky Miloš Zeman. „Budeme podávat stížnost evropským soudům,“ potvrdil prezident na tiskové konferenci po setkání s královnou Alžbětou II.

Nejprve ale hodlá zkušený politik o tomto případu jednat s Borisem Johnsonem, britským ministrem zahraničí.

„Tohle (vražda na veřejnosti, pozn. red.) se může stát i v Praze, ale určitě by se v Praze nestalo, že když někoho zabijete, že byste byli osvobozeni,“ řekl novinářům Miloš Zeman.

Muž, který je prezidentem České republiky od roku 2013, také využil situace a rýpl si do české justice. „Česká justice si zasluhuje tu nejvyšší kritiku, ale takhle hluboko (jako ta britská, pozn. red.) ještě neklesla.“

Zdeněk Makar byl občan ČR žijící v Londýně. Minulý rok ho před fastfoodem řetězem ubil místní sígr Raymond Sculley, kterého při činu dokonce zachytily bezpečnostní kamery. Vrah se k činu přiznal a byl nejprve obviněn z vraždy. Poté byl ale britským soudem z dosud nevysvětlitelných důvodů osvobozen.

Fotogalerie

Komentáře