Ministerstvo zahraničí nemá výsledky pitvy ubodané Lenky a útok ISIS popírá!

  •   15:16
  • diskuse

Ministerstvo popírá, že by Lenčin vrah měl něco společného s ISIS. | foto: Expres

O víkendu se objevila informace, že muž, který ubodal účetní Lenku a dvě německé turistky, bys stoupencem ISIS. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na egyptské bezpečnostní zdroje. Agentura AP dodala, že ISIS Egypťana přímo navedl k útokům na cizince. Ministerstvo zahraničí to však důrazně vyvrací. Kromě toho nemá stále k dispozici pitevní zprávu Lenky a není jisté, kdy se ostatky české ženy vrátí do vlasti.

Účetní Lenka (+36) zemřela v nemocnici v Hurghadě poté, co podlehla následkům zranění, které jí způsobil mladý útočník nožem. Připojila se tak k dalším dvěma německým obětem útoku.Již minulý týden došlo k nařízené soudní pitvě, její výsledky však ministerstvo zahraničí podle slov tiskové mluvčí Michaely Lagronové dosud neobdrželo. Kdy do Česka dorazí rakev s tělem Lenky, se taktéž neví, mělo by to však být v první polovině týdne. Ředitel pražské záchranné služby MUDr. Kolouch, který na místě na rozdíl od ostatních členů týmu již dříve vypraveného vojenského speciálu zůstával déle, aby na záležitost mohl dohlédnout, se podle informací z ministerstva zdravotnictví již vrátil zpět do ČR. Zda je důvodem to, že věc považoval za vyřízenou, nebo nebyly prostředky, jak dění v Egyptě ovlivnit, není známo.

Zároveň ministerstvo zahraničí dementovalo dřívější zprávu, že by útočník, který má šílené napadení žen na pláži na svědomí, byl v jakémkoli konaktu s ISIS. Uvedlo tak na svém twitterovém účtu a také potvrdilo telefonicky. „Tato informace je už deset dní stará a dostala se k nám ze zahraničních agentur. Kde ji vzaly, netuším. Egyptské úřady nic nepotvrdily a vyšetřování neuzavřely,“ uvedla Michaela Lagronová.

To se zdá nanejvýš podivné, vzhledem k tomu, že tato zpráva prošla mnoha zahraničními agenturami včetně AP a Reuters, která se odvolala na dva bezpečnostní zdroje, a také tuzemskou ČTK. I přesto však ministerstvo nadále trvá na tom, že informace je mylná a egyptské úřady se k vyšetřování dosud nevyjádřily.

Nezbývá tedy než doufat, že diplomatická jednání brzy pokročí a další informace budou dostupné co nevidět. Lence to už život nevrátí, ale pro zachování bezpečnosti dalších lidí je tato zpráva velmi důležitá.

Fotogalerie

Komentáře