Koukalová má pořádný balík, ovšem které české tenistky ji výdělky strčí do kapsy?

Z Gabriely Koukalové je prvotřídní sportovní hvězda. | foto: ČTK

Gabriela Koukalová se topí v penězích! Slavná česká biatlonistka vydělala na odměnách od Mezinárodní biatlonové unie a od Českého svazu přes 5,7 milionu korun. Stejně jako loni tak z českých zimních sportovců vydělala nejvíce. I tak ale existuje několik sportovkyň, konkrétně tenistek, které by ji svými výdělky strčily do kapsy. O které ženy se jedná?

Gabriela Koukalová tento rok z českých zimních sportovkyň vydělala nejvíce a pyšní se ziskem téměř šest milionů. My vám ale přinášíme tři pohybově nadaná dámy, které jasně říkají, že mnohem více peněz létá v tenise!Pro srovnání jsme použili údaje, které do světa vypustila agentura Reuters.

Karolína Plíšková

Nejmladší tenistka z našeho seznamu má našlápnuto k neuvěřitelné kariéře. Je dvojnásobnou vítězkou prestižního turnaje Fedcup a díky svému talentu už si vydělala pořádný balík. V roce 2016 se mluvilo dokonce o částce přesahující 110 milionů korun. Teď její „prize money“ jistě ještě vyletěly. Pro takhle mladou dívku pořádný balík, viďte?

Karolína Plíšková je žena, která se může koupat v bankovkách.

Karolína Plíšková je žena, která se může koupat v bankovkách.

Lucie Šafářová

Rodačka z Brna patří už delší dobu mezi přední české tenistky. Třicetiletá Šafářová má za sebou čtyři triumfy na Fedcupu a také několik individuálních ocenění. Vydělala za svou kariéru už ale také pořádný balík, odhadem asi 9 milionů dolarů (226 milionů korun).

Lucie Šafářová

Lucie Šafářová

Petra Kvitová

V současné době stále ještě zraněná Petra Kvitová je jednou z nejlépe vydělávajících tenistek všech dob. Více než si za svou kariéru vydělalo zatím jen sedm hráček a „prize money“ Petry Kvitové se odhaduje na 23 milionů dolarů (578 milionů korun). Na sedmadvacetiletou hráčku, která má před sebou (doufejme) ještě spoustu těžkých zápasů, pořádná částka.

Fotogalerie

Komentáře