„Letecký speciál z Egypta přistál ve Kbelích, je tam auto pohřební služby,“ hlásí web

  •   9:04
  • diskuse
Ještě včera se ministr zdravotnictví Ludvík vyjadřoval v tom smyslu, že armádní letecký speciál A319 Medevac s jednotkou intenzivní péče zůstane přes noc v Egyptě i s týmem šéfa pražské záchranné služby Petra Koloucha a vojenských lékařů. Dnes ráno se však překvapivě objevila zpráva, že letadlo přistálo na letišti v Kbelích.

„Do areálu letiště dorazilo i vozidlo Pohřebního ústavu hlavního města Prahy. Reportér ho viděl zajíždět speciálním vjezdem, který patří společnosti AEROTAXI a je součástí kbelského letiště,“ napsal server Aktu.cz s tím, že na místě bylo i auto Pohřebního ústavu hl. m. Prahy.Na letišti ve Kbelích se však odehrávalo něco zcela jiného a web to zaměnil za dění související s příletem armádního leteckého airbusu z Káhiry. Ve skutečnosti šlo o návrat delegace ministerstva zemědělství z Etiopie.

Podle ministerstva zahraničí letecký speciál s posádkou a lékaři jsou stále v Egyptě. Stejně tak rodina zraněné ženy. Přespali na místě a čekají na další vyšetření. Stav Lenky je stále kritický, tvrdí MZV.

Ve svém dřívějším prohlášení ministerstvo informovalo, že tři čeští lékaři a čtyři egyptští se na místě shodli, že v tuto chvíli nelze pro pacientku dělat více.

Všichni tito lékaři jsou specialisté na urgentní medicínu a intenzivní péči. Převoz do republiky účetní Lenky z Rakovnicka po multiorgánovém selhání byl do této chvíle hodnocen jako rizikový a nemožný.

Fotogalerie

Komentáře