Pohublý Ind se narodil s hlavou naruby. Zachránila ho až drahá operace

  •   12:37
  • diskuse

Třináctiletý vyhublý Ind Mahendra Ahirwar se narodil s vývojovou vadou, díky které vypadal, že má hlavu obráceně. Pomohla mu až operace z peněz mecenášky z Anglie. | foto: reprofoto dailymail.co.uk

Třináctiletý Ind Mahendra Ahirwar se narodil s vzácnou vývojovou vadou, která u něj způsobuje abnormální růst kostí. Jeho krk byl tak zkroucený, že chlapec vypadal, jako by měl hlavu vzhůru nohama. Nemohl se téměř vůbec sám pohybovat a byl extrémně vyhublý. Jen díky štědrému daru mecenášky z Liverpoolu mohl podstoupit drahou operaci a nyní má šanci na normální život.

Indie patří k rozvojovým zemím, kde chudí lidé nemají peníze na předporodní vyšetření, a tak se zde rodí různě deformované děti. Mezi ně patřil i dnes již třináctiletý Mahendra Ahirwar, který se narodil s vzácnou růstovou poruchou.

Takzvaná kongenitální myopatie způsobila, že Mehendrův krk byl zkroucený a jeho hlava tak jakoby visela vzhůru nohama. Chlapec byl v důsledku toho odkázán na pomoc rodičů, nemohl se sám příliš pohybovat a měl potíže s dýcháním a příjmem potravy. Proto byl i extrémně vyhublý.

Osudu nebohého chlapce, který nemohl ani normálně chodit do školy a celé dny se válel v prádelním koši, si všimla sociální pracovnice Julie Jonesová z Liverpoolu, která chlapce zahlédla v dokumentu pojednávajícím o útrapách chudiny v Indii. Rozhodla se, že na postiženého Mehandru uspořádá finanční sbírku.

Z vybraných peněz si Mehandrova rodina mohla dovolit pro chlapce invalidní vozík, speciální krční límec i potřebnou operaci, během které byl Mehandrův krk srovnán a vystužen. Dokotři věří, že chlapec, který se rychle zotavil a začal chodit do školy s ostatními dětmi, má naději na to žít normální život.

Fotogalerie
KomentářeČerstvé zprávy

Trenduje