• Podcasty
  • Antiyoutuber
  • jít naiDNES.cz

Komentář: Ligoví rozhodčí opět zařízli malé kluby! A kdo zařízne je?

Rozhodčí Martin Nenadál vylučuje Vlastimila Daníčka ze Slovácka. Jeho tým však poškodil především dvěma odpískanými penaltami. | foto: ČTK

Zdálo se, že jedou na nové vlně. Na vlně, která udělá z fotbalu zábavu bez postranních hrátek. Jenže poslední kolo fotbalové ligy ukázalo, že mocní to mají u rozhodčích stále jednodušší.

Polská pěst v podobě Michaela Listkiewicze dosazeného do pozice šéfa sudích dosud fungovala poměrně slušně. Žádné velké skandály se nekonaly, tresty pro chybující arbitry byly jasné.

Teď se uvidí, zda přijdou ještě tvrdší postihy, protože chyby o právě skončeném víkendu byly neuvěřitelné. Týkaly se dvou zápasů.

Sparta přijela do Hradce a v poslední minutě měli domácí, kteří unaveného favorita pořádně ve druhém poločase zmáčkli, dostat obří šanci na vyrovnání. Sparťanský kapitán David Lafata totiž stáhl domácího útočníka Libora Žondru tak okatě, že to bylo vidět i na rozlehlém stadionu.

Jenže rozhodčí Jiří Houdek místo penalty zápas ukončil. Sparta vyhrála 2:1 a neztratila další body.

Hradečtí se ani příliš nerozčilovali, jakoby rezignovaně tento fakt přijali. Snad čekali, že slavnému soupeři v boji s poměrně úspěšným, ale pořád nováčkem ligy prostě rozhodčí pomáhají...

To Slovácko, které dostalo po „čuni” v Liberci, se vztekalo. Celé, kompletně. Záložník Milan Kerbr dokonce rozhodčího Martina Nenadála (aspoň podle zápisu o utkání) drsně vyzval, aby mu dal kartu: „Tak mi ji dej, ty zmr... jeden zasr...” Dostal ji a šel ven.

Fotogalerie

Tahle červená karta byla spravedlivá, i když rozhodčí většinou urážky podobného kalibru pouštím jedním uchem tam a druhým ven. Jenže dvě penalty, jež dostal Liberec k dispozici a díky nim uhrál remízu 2:2, byly pochybné. Tedy jinak: první pochybná, druhá nesmyslná.

„Že jsme rozhodčího urazili. To on urazil nás, tím jak pískal,” upozornil kapitán Slovácka Veliče Šumulikoski.

Ano, Nenadál jeho tým prostě zařízl. Stejně jako Houdek Hradec.

Teď jde o to, zda tyhle dva výtečníky zařízne komise rozhodčích. Měla by.