Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav

  • Zprávy
  • Celebrity
  • Jen pro muže
  • Sport
  • Video
  • Podcasty
  • Antiyoutuber
  • jít naiDNES.cz

    Diskuze

    Protestujete? 7 věcí, které byste měli vědět, než se zabalíte do tibetské vlajky

    Pokud se chystáte vyvěsit tibetskou vlajku a vaše vědomosti o téhle zemi pramení jen z filmu Sedm let v Tibetu, pak byste se možná mohli podívat, co všechno o národu pod himálajskými hřebeny nevíte a co se asi ani v běžných médiích nedozvíte.
    Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
    Děkujeme za pochopení.
    LM
    ŠK

    pro příznivce svobodného Tibetu a odpůrce Číny je jistě příjemným zážitkem čtení elaborátů amerických spisovatelů o tom, že nevolnictví vlastně žádným nevolnictvím není. Obzvláště v Tibetu, kde měli nevolníci teoretickou možnost se vykoupit z dluhů svých předků. Feudálové by tam nemohli mít zájem na zneužívání nevolnic, protože měli jistě zájem na kvalitě pracovní síly, která jim sloužila. Nad mučením a tělesnými tresty s mrzačením tibetských nevolníků lze zapomenout a je třeba se zabývat mučením tibetských aktivistů v čínských věznicích (kdoví, z jkých vrstev obyvatelstva), ke kterému jiste ve velkém rozsahu dochází. I když o tom nejsou hodnověrné zprávy, ale čínská cenzura nedovoluje jejich zveřejňování. USA ani Spojené království v Tibetu nikdy žádné mocenské zájmy neměly a o ubohém okupovaném Tibetu burcuje svět jen z ryze humánních zájmů.

    0 0
    možnosti
    JN

    ať se tu všichni zde píšící sluníčkáři snaží najít trhliny na tomto članku, pomalu jim dochází fakt , že jsou ovce ,které moc nemyslí ,.i kdyby pulka z toho byla pravda, tak vyvěsit vlajku provincie Tibet je ostuda vlastního rozumu , žesluníčka

    0 0
    možnosti
    LP

    Ve skutečnosti je to tak, že až vy sám trochu zmoudříte, možná vás napadne kromě čtení nepodložených článků dojít si do knihovny a dohledat si knihu či cestopis o Tibetu s vydáním před rokem 1951, abyste měl zaručenou absolutní nestranost a objektivitu o dění před čínskou anexi Tibetu. Pak zjistíte, jaký jste byl ve skutečnosti debil, když jste psal svůj komentář a věřil článku stojícímu na "faktech" z čínské propagandy.

    0 0
    možnosti

    R41o57m26a74n 67Č68a58p77k16a

    31. 3. 2016 16:38

    K bodu číslo 1, že v Tibetu bylo zrušeno otrokářství jako v posledním státě na světě v r. 1959, uvádí česká Wiki: "V africkém státě Niger bylo otroctví postaveno mimo zákon teprve v roce 2004... Otroctví přetrvává i ve státech Mauritánie, Mali a Súdán." Dále se na wiki uvádí, že "Tibet se pak oficiálně dostal pod svrchovanost čínské vlády 23. května 1951".

    A stejně vážně je napsaný zbytek článku?

    0 0
    možnosti
    JL

    Dost mě pobavilo: "Po ukončení čínské okupace volají lidskoprávní aktivisté, kteří mají sami o této zemi jen velmi povrchní informace. Mnozí z nich často neví, kde vlastně ten Tibet leží. " ".....než-li o projev sounáležitosti s maličkou zemí.;-D Doporučila bych autorovi podívat se na mapua a porovnat velikost toho maličkatého Tibetu, s velikostí evropských zemí (nebo třeba Nepálu atp.). Nebo jen podívat se na mapu....

    Ke zbytku nemá moc smysl se vyjadřovat. Ale doporučila bych autorovi trochu studia.

    (Například co se týče negramotnosti Tibeťanů, nebyli to právě Číňané, kdo pozavíral všechny jejich školy a neplatil Tibet za nejvzdělanější stát? Tedy samozřejmě v oblasti, ve které se nachazí....)

    0 0
    možnosti
    MK

    Je ale pravda, že článek je příliš jednostranně zaměřený a opomíjí některé humanizační snahy Lhasy o nápravu těch nejbrutálnějších krutostí. Viz velká amnestie pro nevolníky v roce 1913 a zákaz uplatňování některých krutých trestů - http://info-buddhism.com/Human-Rights-in-Tibet-before-1959_Robert_Barnett.html

    0 0
    možnosti
    MK

    Authenticating Tibet je brožurka vydaná za peníze CIA v rámci její štvavé protičínské operace. Sám protagonista - agent CIA dalajlama to ve svých pamětech přiznává a dodává, že CIA si hřála protičínskou polívčičku a o skutečné zájmy Tibeťanů jí nikdy nešlo .....

    0 0
    možnosti
    JU

    J42a26n 79U74r20b94á53n19e50k

    30. 3. 2016 17:56

    Byl by svělé, kdyby šéfredaktor Espres.cz uvedl nějaký zdroj. Neb, ať procházím knihy dějin Číny za posledních 120 let, současné prameny historie Číny a Tibetu, cestopisy, nacházím podobnost téměř nulovou. Celý obsah působí jako vytržený z ultralevicového webu komunistické propagandy, který byl již zabanován za nezákonou činnost.

    0 0
    možnosti
    SH

    Ono stačí použít google a najde Vám toho docela dost než to vaše listování v knihách a bezdůvodné napadání šefredaktora... http://www.lajkit.cz/zpravy/item/245-sokujici-pravda-o-tibetu-kterou-media-z-dobreho-duvodu-taji tady máte jeden z mnoha odkazů a není to žádná ultralevicová propaganda.

    0 0
    možnosti
    FM

    Koukám, že expres si zase vybíral informace z čínských propagačních letáčků z 89. (a to tak že doslovně). Příště zkuste třeba Authenticating Tibet, pak si můžete hrát na informační kanál. ;-)

    0 1
    možnosti
    MK

    A je tu ještě jedna paradoxní věc co se týká blbečků s vlajkama. Krom toho že podporují otroctví vyvěšováním otrokářských vlajek současně popírají své výkřiky o "svobodě Tibetu" nošením vlajky Čínské republiky, tedy Kuomintangu! Maj velké štěstí že Bhútán nemá u nás ambasádu, jinak se obávám, že by museli čelit divokému zfackování nějakým tím "kulturním atašé" této zemičky! Totiž ČLR soce neuznává nezávislost Tibetu, ale aspoň respektuje nezávislost Bhútánu a má s ním i diplomatické styky, kdežto ta druhá čínská republika, ta čankajškovská z Tchajwanu, ta nejen že neuznává žádný "svobodný Tibet", ale nadto ještě i Bhútán považuje za nedílnou součást Číny! A Mongolsko má dle jejich zákonů pouze autonomii! - https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8C%C3%ADnsk%C3%A1_republika#/media/File:ROC_Administrative_and_Claims.svg

    2 0
    možnosti