Horáček zatloukl další hřebík do rakve svého prezidentství? Podpořil totiž „ministerstvo pravdy“

Mnoho lidí pobouřil vznik Centra proti terorismu a hybridním hrozbám, posměšně nazývaného ministerstvo pravdy. Prezidentský kandidát a miliardář Michal Horáček z něj ale má upřímnou radost. | foto: iDNES.cz

Nově vzniklé Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám se mnoha lidem stalo trnem v oku. Útvaru ministerstva vnitra se kvůli jeho zaměření na boj s dezinformacemi a propagandou začalo přezdívat ministerstvo pravdy. Kromě odpůrců má protipropagandistické centrum i své velké zastánce. Jedním z nich je i prezidentský kandidát Michal Horáček.

Málokterý ministerský odbor vyvolává takovou vlnu kontroverzí jako od nového roku nově fungující Centrum proti terorismu a a hybridním hrozbám působící na ministerstvu vnitra. Mezi lidmi si Centrum již vytvořilo posměšnou přezdívku ministerstvo pravdy podle románu 1984 George Orwella.

Asi největší emoce vzbudil mezi náplní práce Centra proti terorismu a hybridním hrozbám záměr bojovat proti dezinformačním webům, falešnému zpravodajství a propagandě. Podle četných kritiků se jedná o cenzuru a vnucování jediného správného názoru státem. Kvůli tomu vznik Centra kritizoval i prezident Miloš Zeman ve svém vánočním projevu.

Kdo je naopak velkým zastáncem ministerského útvaru pro boj s propagandou je muž, který se chce Zemanovi za rok postavit v prezidentské volbě. Textař a producent Michal Horáček v rozhovoru pro magazín Dotyk prohlásil, že vznik Centra vítá, mimo jiné i proto, že sám se považuje za jednu z obětí dezinformačních útočných kampaní.

„Takové centrum musí vzniknout v každé zemi Severoatlantické aliance a Evropské unie,“ hájí nový útvar nadšeně Horáček. Podobné centrum by pak podle Horáčka v Česku mělo působit na více ministerstvech. Miliardář ucházející se o prezidentské křeslo by dokonce uvažoval o zřízení zcela specializovaného Centra pro boj s terorismem, kam by patřila i dezinformační agenda.

Horáček dále řekl, že Česko zažívá hybridní válku, která je vedena ne tanky, ale právě dezinformacemi, šířením propagandy a hackerskými útoky. Odmítl tedy, že boj proti těmto praktikám by byl ohrožením demokracie. „Strašení cenzurou je naprosto mimo realitu. Nikdo nechce vypínat internet, začerňovat články v novinách nebo něco podobného,“ zastal se Centra proti terorismu a hybridním hrozbám Horáček.

FotogalerieKomentářeČerstvé zprávy

Trenduje