Fascinující video: Baletka Gabi (15) přišla o nohu, díky šílené operaci tančí dál!

  •   17:52,  aktualizováno  19. května 23:06
  • diskuse

Gabi má speciální taneční protézu. | foto: Youtube

Gabi je úplně normální teenagerka z USA. Chodí na střední školu, ve volném čase tančí, a protože je talentovaná, účastní se různých soutěží a tančí v divadle. Co je na tom divného? Gabi v dětství přišla o nohu!

Když bylo Gabi 9 let, jezdila s kamarády na kolečkových bruslích a rozbila si koleno. Zdánlivě banální zranění se ale nehojilo a bylo velice bolestivé. Matka ji proto vzala k lékaři a ten odhalil šokující pravdu - dívenka má rakovinu kostí!Lékaři dělali všechno pro to, aby dívence nohu zachránili, ale bohužel se to nezdařilo. Chirurgové se proto rozhodli, že provedou zatím ojedinělou a šílenou operaci, aby Gabi mohla v budoucnu chodit a vrátit se ke svému největšímu koníčku, baletu.

Protože rakovina zasáhla jen dívčin kolenní kloub, tak jej chirurgové odstranili a zbytek nohy s chodidlem otočili o 180 stupňů tak, aby kotník později tvořil jakési koleno, díky kterému bude Gabi později moci chodit s protézou, téměř jako by to byla skutečná noha.

Tato neobvyklá operace se zdařila a necelý rok poté Gabi udělala své první kroky na nové noze. A protože je od přírody paličatá a nerada se vzdává, velice záhy se vrátila i k tanci. Ukázalo se, že se svou speciální taneční protézou dokáže prakticky totéž co zdravé tanečnice a možná ještě víc, protože je velmi talentovaná.

Gabi se dnes dál věnuje baletu, vystupuje v divadle a ráda by se jednou stala zdravotní sestrou, aby mohla pomáhat dětem, které postihl podobný osud jako kdysi ji.

Komentáře