Znepokojivá zpráva ze Švýcarska: Kupte si pušku a připravte se na občanskou válku!

Generál André Blattman je vrchním velitelem švýcarských ozbrojených sil. | foto: blick.ch

„Evropa je na pokraji chaosu, kdy bude vládnout všeobecné násilí způsobené ekonomickými a sociálními rozdíly, imigrační vlnou a terorismem.“ Že jste tohle už někdy slyšeli? Ano, jistě, spousta lidí prorokuje Evropě těžké časy, ale tyhle věty pronesl vrchní velitel švýcarských ozbrojených sil generál André Blattman.

A občany své země volá do zbraně.

Tedy ty, co je ještě nemají, protože ve Švýcarsku má každý, kdo prošel vojenskou službou právo mít doma útočnou pušku. Švýcarsko je nejozbrojenější zemí v Evropě, navíc téměř pod každým domem je protiletecký kryt. Věčně neutrální Švýcaři jsou zkrátka na válku připraveni, a to nebojovali už několik set let.

André však doporučuje i těm, kteří náhodou ještě zbraň doma nemají, aby si ji raději obstarali. A důvody jsou podle něj jasné.

Fotogalerie

Hrozba terorismu roste, na různých místech světa probíhají hybridní války. Ekonomické vyhlídky jsou chmurné a migrační vlna nabývá netušených rozměrů.

Nedají se podle něj vyloučit ani rozsáhlé sociální nepokoje. Zkrátka západ míří do pěkného (nebo spíš nepěkného) maléru.

Je otázka, nakolik si s tím zrovna Švýcaři musí dělat starosti. Jejich finance jsou v nejlepší kondici už několik set let, uprchlíci k nim nemíří a něco jako sociální nepokoje v téhle zemi nikdo nepamatuje. Ani islamisté zrovna nevypadají, že by chtěli napadnout Ženevu nebo vyhodit do povětří nějakou tamější banku.

Tak proč tedy vrchní velitel tak plaší?

Možná ví něco, co my ne, a nebo prostě jen tuší, že nadcházející rok bude z mnoha důvodů neradostný.

A mít pod postelí alespoň kulovnici rozhodně nemůže škodit. Asi.

Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:49 3. května 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  768
 • Cože
  76
 • Tvl
  50
 • Trapas
  41
 • Haha
  35
 • Sladký
  24

S85i24r77i37e S46i16r34m39e24h45t49i37l71e

kde sa da ta informacia overit??? nie je nikde source odkial su tie informacie prebrate??? pretoze ja zijem v svajcirsku a o nicom nas zatial neinformovali, tak len by som rada vediet odkial su tie spravy nech si to mozem overit ci sa mam naozaj ozbrojovat, alebo je to zas len nejaky hoax z niecijej hlavy na vyvolanie zbytocnej paniky

Foto

M32a53r79t40i92n H31o28j92d66a

super, tak to se máme teda na co těšit. flintu u nás nekoupíte, ale kosu nebo vidle mám R^Čerstvé zprávy

Najdete na iDNES.cz